Celý život běhá. Nakonec si Miloš Škorpil "doběhl" i pro nevěstu

Svatba Miloše Škorpila   |   Foto:  Tomáš Tesař
23.09.2012 06:00 - text: Miloš Čermák
Házení svatební kytice, únos nevěsty nebo třeba krájení dortu. To všechno jsou tradiční zvyky a rituály novomanželů. Ultramaratonec Miloš Škorpil, jeden z nejznámějších propagátorů běhu v Česku, k nim přidal ještě další. Co si například po obřadu zaběhnout pár desítek kilometrů?

První článek o Miloši Škorpilovi jsem napsal už před více než deseti lety. Přebíhal tehdy republiku "napříč" a napsal mi o tom email, protože věděl, že jsem několikrát uběhl maraton (a napsal o tom, čímž jsem se stal jedním z nejznámějších maratonců v Česku, ovšem s jedním z nejhorších časů).

 

 

Odepsal jsem mu, že o něm rád napíšu, a měl nápad, že bychom interview mohli stylově udělat při běhu. Souhlasil a navrhl, ať se k němu přidám, až poběží odněkud ze Znojma do Aše. Což se stalo. Samozřejmě, že jsem s ním neběžel celou tu trasu. Asi jen patnáct kilometrů po kolínské silnici směrem do Prahy.

 

 

Od té doby se přátelíme. Pamatuju se, jak mi řekl: "Víš, že si tě pamatuju? Předbíhal jsem tě před pár lety na Pražském maratonu. Bylo to v Revoluční ulici." Zamyslel jsem se a řekl: "Tak to bych si myslel, že mě předběhneš dřív! V Revoluční se běželo až někdy po 30. kilometru, skoro ke konci maratonu." Usmál se. "Já tehdy běžel z Frankfurtu!"

 

 

A vysvětlil mi, že s kamarádem běželi na několik etap z německého Frankfurtu, a na závěr se - jako takovou elegantní tečku - rozhodli absolvovat maraton v Praze. Zdálo se mi to vtipné! Dlouhé roky mi pak říkal, co všechno dělám při běhání špatně (skoro všechno), a já s ním stejně tvrdošíjně spolupracoval na různých projektech. Napsali jsme spolu populární knížku (Jak uběhnout maraton za 100 dní), hecovali lidi k běhu a založili Běžecký klub Reflexu.

 

 

Miloš provozuje svou Běžeckou školu, kde našel spousty spřízněných duší, a přemlouvá k běhu každého, koho pozná. Přemluvil i svou současnou novomanželku Danu, kterou si 12. září vzal na kopci nad Mariánskými lázněmi za ženu. A k běhu donutil rovněž všechny svatebčany.

 

 

Svatba se konala pod širým nebem a z obřadu na hostinu se běžělo. Minimálně deset kilometrů, ženich s kumpány chtěli běžet maraton. Nepovedlo se to, přece jen svatba je svatba ... a "doprovodné vozidlo" (rozuměj: cyklista s přívěsným vozíkem), které mělo zajišťovat občerstvení, se kdesi ztratilo. Takže svatebčané zkrátili původně zamýšlenou trať na "pouhých" necelých 30 kilometrů.

 

 

Podívejte se na fotografie. A v duchu popřejte Miloši Škorpilovi i jeho ženě Daně vše nejlepší. I když - jak Miloš tvrdí - se pouhé přání nepočítá. Kdo chce opravdu k jejich novomanželskému štěstí přispět, musí uběhnout aspoň pár desítek kilometrů.

 

 

Čerstvě ženatým milovníkům a čerstvě ženatým milovnicím běhu to nosí štěstí.

 

 

Žere dobrý voják Švejk mozky? Zombifikace literatury vrací do hry klasiky a jejich příběhy

Žere dobrý voják Švejk mozky? Zombifikace literatury vrací do hry klasiky a jejich příběhy

Klasická literární díla znovu ožívají v podobách, z nichž by jejich autorům vstaly vlasy hrůzou na hlavě. Sranda, nebo rouhání? A co na to Dášeňka?

22.09.2012 - Darek Šmíd celý článek

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Českem projede americký vojenský konvoj. Je to podle vás správné a užitečné?
Ano
6788 77%
Ne
2035 23%
více o tématu
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Cestovka smrti

Jarní měsíce jsou ideální příležitostí pro listování katalogy cestovních kanceláří. Podívejme se, jak vypadá nabídka poněkud adrenalinové...

celý článek »

Pornografické smutnění

„Ale stojí! Pořád mi stojí... Co by nestál…?! Ale teď mi právě nestojí, proč by mi měl stát?! Stojí mi, když chci. Když nechci, tak mi nestojí......

celý článek »

Tatínku, já chci být eSportovcem

Děsí vás, že vaše ratolest marní svůj talent u počítačových her? Vysmáli jste se jí, když vám oznámila, že se chce hraním videoher živit?...

celý článek »

Aktuální číslo