Celý život běhá. Nakonec si Miloš Škorpil "doběhl" i pro nevěstu

Svatba Miloše Škorpila   |   Foto:  Tomáš Tesař
23.09.2012 06:00 - text: Miloš Čermák
Házení svatební kytice, únos nevěsty nebo třeba krájení dortu. To všechno jsou tradiční zvyky a rituály novomanželů. Ultramaratonec Miloš Škorpil, jeden z nejznámějších propagátorů běhu v Česku, k nim přidal ještě další. Co si například po obřadu zaběhnout pár desítek kilometrů?

První článek o Miloši Škorpilovi jsem napsal už před více než deseti lety. Přebíhal tehdy republiku "napříč" a napsal mi o tom email, protože věděl, že jsem několikrát uběhl maraton (a napsal o tom, čímž jsem se stal jedním z nejznámějších maratonců v Česku, ovšem s jedním z nejhorších časů).

 

 

Odepsal jsem mu, že o něm rád napíšu, a měl nápad, že bychom interview mohli stylově udělat při běhu. Souhlasil a navrhl, ať se k němu přidám, až poběží odněkud ze Znojma do Aše. Což se stalo. Samozřejmě, že jsem s ním neběžel celou tu trasu. Asi jen patnáct kilometrů po kolínské silnici směrem do Prahy.

 

 

Od té doby se přátelíme. Pamatuju se, jak mi řekl: "Víš, že si tě pamatuju? Předbíhal jsem tě před pár lety na Pražském maratonu. Bylo to v Revoluční ulici." Zamyslel jsem se a řekl: "Tak to bych si myslel, že mě předběhneš dřív! V Revoluční se běželo až někdy po 30. kilometru, skoro ke konci maratonu." Usmál se. "Já tehdy běžel z Frankfurtu!"

 

 

A vysvětlil mi, že s kamarádem běželi na několik etap z německého Frankfurtu, a na závěr se - jako takovou elegantní tečku - rozhodli absolvovat maraton v Praze. Zdálo se mi to vtipné! Dlouhé roky mi pak říkal, co všechno dělám při běhání špatně (skoro všechno), a já s ním stejně tvrdošíjně spolupracoval na různých projektech. Napsali jsme spolu populární knížku (Jak uběhnout maraton za 100 dní), hecovali lidi k běhu a založili Běžecký klub Reflexu.

 

 

Miloš provozuje svou Běžeckou školu, kde našel spousty spřízněných duší, a přemlouvá k běhu každého, koho pozná. Přemluvil i svou současnou novomanželku Danu, kterou si 12. září vzal na kopci nad Mariánskými lázněmi za ženu. A k běhu donutil rovněž všechny svatebčany.

 

 

Svatba se konala pod širým nebem a z obřadu na hostinu se běžělo. Minimálně deset kilometrů, ženich s kumpány chtěli běžet maraton. Nepovedlo se to, přece jen svatba je svatba ... a "doprovodné vozidlo" (rozuměj: cyklista s přívěsným vozíkem), které mělo zajišťovat občerstvení, se kdesi ztratilo. Takže svatebčané zkrátili původně zamýšlenou trať na "pouhých" necelých 30 kilometrů.

 

 

Podívejte se na fotografie. A v duchu popřejte Miloši Škorpilovi i jeho ženě Daně vše nejlepší. I když - jak Miloš tvrdí - se pouhé přání nepočítá. Kdo chce opravdu k jejich novomanželskému štěstí přispět, musí uběhnout aspoň pár desítek kilometrů.

 

 

Čerstvě ženatým milovníkům a čerstvě ženatým milovnicím běhu to nosí štěstí.

 

 

Žere dobrý voják Švejk mozky? Zombifikace literatury vrací do hry klasiky a jejich příběhy

Žere dobrý voják Švejk mozky? Zombifikace literatury vrací do hry klasiky a jejich příběhy

Klasická literární díla znovu ožívají v podobách, z nichž by jejich autorům vstaly vlasy hrůzou na hlavě. Sranda, nebo rouhání? A co na to Dášeňka?

22.09.2012 - Darek Šmíd celý článek

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Myslíte si, že teroristé by mohli zaútočit i v Česku?
Ano
3479 91%
Ne
361 9%
více o tématu

Nejčtenější články

JIŘÍ X. DOLEŽAL: První násilnosti imigrantů jsou tady

31. 07. 2015 - Jiří X. Doležal - Komentáře

MAREK STONIŠ: Udavači a další hrbaté opory společnosti

30. 07. 2015 - Marek Stoniš - Komentáře

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Jděte s těma Win 10 do Microsoftu!

31. 07. 2015 - Jiří X. Doležal - Komentáře
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Velké tajemství TGM

Jakkoli se o tom po desetiletí cudně mlčí, v otázce biologického otce Tomáše Garrigua Masaryka panuje nejistota. David Glockner, jehož kniha...

celý článek »

Klus zachraňuje planetu!

Fascinující boj Tomáše Kluse se sebou samým i zlým světem okolo nás staví před otázku, kterou už kdysi položil Freddie Mercury: „Může nás...

celý článek »

Všichni potřebujeme dobré konce

Richard Gere (65) přivezl na letošní karlovarský festival tři filmy. Dva podpořil svým jménem. Byly úplně nové, nezávislé a umělecky ceněné –...

celý článek »

Aktuální číslo