nahoru

Dvanáct českých Zuckerbergů. Reflex pátral po mladých českých podnikatelích

Petr Vnouček30. května 2012 • 06:00
Dvanáct českých Zuckerbergů. Reflex pátral po mladých českých podnikatelích
foto: Reflex.cz

První firmu si pořídili dřív než první holku. Reflex při příležitosti vstupu Facebooku na burzu oslovil mladé české podnikatele, kteří mají i přes svůj nízký věk podobný "tah na bránu" jako úspěšný zakladatel největší sociální sítě Mark Zuckerberg.

Představujeme vám dvanáct českých Zuckerbergů, kteří se možná nestanou dolarovými miliardáři, ale k úspěchu mají přinejmenším slušně nakročeno.


Příběhy některých z nich si můžete přečíst v Reflexu 21/2012. V galerii níže najdete nejen informace o jejich dosavadní bleskové kariéře, ale také jejich odpovědi na naše netradiční otázky.
 

Mladým českým podnikatelům jsme totiž dali na výběr deset voleb ve stylu “buď / anebo”, z nichž si museli bez velkého přemýšlení vybrat jednu variantu:

 

iOS / Android
koruna / euro
Google / Seznam
banán / čokoláda
kniha / ekniha
cesta v čase do budoucnosti / minulosti
New York / Paříž
Pendolino / RegioJet
Facebook / Twitter
šachy / kulečník

 

Po jaké odpovědi jednotliví oslovení sáhli? Už z prvního pohledu je patrné, že nepřišli na chuť mobilní platformě Android a před noblesnější Paříží dávají ve většině případů přednost dynamickému New Yorku. Podívejte se:

 

 

A jak byste hlasovali vy, kdybyste si museli vybrat jednu z uvedených možností? Zkuste si to v anketě:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reflex 21/2012

Téma BYZNYSMENI S DUDLÍKEM najdete v tištěném Reflexu č. 21/2012, který vyšel 24. května.Klíčová slova: rxrx, petrvnoucek, zuckerbergDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,380
20,600
29,030
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější