nahoru

Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"

Reflex.cz28. února 2012 • 16:03
Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"
foto: Ivana Jelínková

To to uběhlo. Gastronauti Reflexu, kteří nám v uplynulém měsíci posílali každý všední den fotografie svých obědů, se hlásí ze své předposlední mise. Jejich komentáře si jako vždy můžete přečíst pod fotografiemi v galerii.


Jako první dnes poslal oběd Miroslav Tučka, který si v jídelně vybral pečené rybí filé na másle s bramborami a paprikovo-rajčatovým salátem: "Filé mohlo být víc upečené, ale bylo docela dobré, tak hodnotím 6 body. Jelikož naše jídelna má každý poslední den v měsíci sanitární den, tak zítra to bude pozdrav z restaurace," slibuje.


Tereza Vandrovcová měla dnes ukázkový "den blbec". "Nejen, že jsem si zapomněla foťák a musela fotit mobilem, ale navíc jsem až během jídla zjistila, že mi foťák v mobilu nezafungoval a musela jsem fotit již rozjedené jídlo (nemluvě o strastech, které dnes mám ohledně vyřizování mé nečekané pracovní cesty)." Mi xao (seitanové plátky s nudlemi) z restaurace Loving Hut proto podle ní nevypadá "esteticky nijak vábně, ale přesto si na nich pochutnala. Jídlu za 138 korun udělila 9 bodů.

 

Prohlédněte si dnešní obědy:

 

 

 

Po včerejším kroku vedle (návštěva restaurace IKEA) dnes František Ortmann vsadil na jistotu. "Má oblíbená restaurace na Praze 5, kde jsem na denní nabídce našel hovězí pečeni s rajčatovým pestem a opečenou polentou. Krásný příklad oběda za příjemnou cenu (125Kč). Hodnotím 9/10."


Jan Klinský si dal o pracovní pauzu gnocchi s kuřecím masem v omáčce s chilli "od maminky", která si prý zasloužila absolutní hodnocení.

 

 

Tereza Zamazalová poobědvala v restauraci Uctívaný velbloud grilovaný kuřecí steak plněný chřestem v omáčce s vínem, parmazánem a bylinkami a gratinovanými bramborami. "Maso i brambory byly dobře dochucené, jenom zase ta omáčka mi moc neseděla – byla trochu mdlá, mám raději výraznější chutě." Jídlo za 85 korun si podle ní zasloužilo 7 bodů.


Ivana Jelínková i v posledních dnech projektu uvádí do tajů školní jídelny. "Copak, že se to skrývá na talíři?" nechala čtenáře hádat. Pro dlouho tápající jedince samozřejmě přidala odpověď: dala si smažený květák, "trochu zvlhle maskovaný k nepoznání, utopený ve školní 'domácí' tatarce... Bez podobného jídla se rozhodně obejdu. A tak dnes bez hodnocení, jen s polévkou."

 

A z trochu jiných důvodů se dnes nenajedla ani Veronika Pacáková. Kvůli pracovnímu vytížení nám poslala fotografii prázdného stolu.

 

 

Ve včerejším čtenářském hlasování zvítězilo egyptské košeri Terezy Vandrovcové, směle mu ale konkuroval grilovaný losos s lilkem Jana Káry. Tereze proplatíme pondělní oběd:

 

27.2. - Tereza Vandrovcová: Co: Košeri. Kde: Kupé, Veveří 34, Brno. Kolik: 125 Kč. Hodnocení: 10. Celkový dojem: Během své návštěvy Brna u příležitosti VeganFestu jsem se rozhodla zkusit nabídku místní orientální restaurace Kupé. Objednala jsem si Košeri, což je egyptské národní jídlo z rýže, těstovin, luštěnin, restované cibulky a rajčatové omáčky. Ačkoliv kombinace dvou druhů těstovin, luštěnin a rýže působí dost neobvykle, chuťový zážitek byl nepřekonatelný. Jídlo bylo šťavnaté, syté, pestře okořeněné, doplněné další omáčkou, lahodným cibulovým salátem s čerstvými bylinkami a limetkovou šťávou. Interiér podniku byl velice příjemný (jeho součástí byla např. i výstava obrazů) a obsluha milá. Kéž by byla podobná restaurace i v Praze.Foto 

 

 

 

Reflex.cz


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,410
20,550
29,040
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější