nahoru
Alex & kněz

Manžel u porodu: Bude se mnou pak chtít ještě někdy sex?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková29. června 2011 • 09:30
porod
porod
• foto: 
Profimedia.cz

"Hezký den oběma, manžel zvažuje, že by byl přítomen u porodu našeho prvního dítěte, já se ale bojím, aby to nedopadlo jako u mé kamarádky, jejíž muž, po tom, co tam viděl, už nějak nemá zájem o sex. Co si o tom myslíte? S pozdravem Monika"

 

Správně tušíte, že pohled na Vaší roztrženou, nastříhnutou a vytahanou vagínu v potoku krve  (smíchané často i s dalšími exkrementy) nemusí být pro Vašeho manžela zrovna vzrušující podívaná. A věřte, že Vaše kamarádka není jediná maminka, která za to, že svého muže dotáhla na porodní sál, přišla o manželský sex.

 

Ano, muži mají ženská rodidla velmi rádi, zejména pak v případě, když do nich mohou vstupovat. Už méně se jim však líbí, když z ženského klína něco – co je několikanásobně větší než jejich penis – vystupuje.

 

 

Váš manžel by proto svou přítomnost u Vašeho porodu měl zvážit opravdu pečlivě. A měl by si pořádně ujasnit, na co má žaludek, a na co už ne. Váš muž by se měl především sám sebe několikrát zeptat, zda je to skutečně jeho vlastní přání být s Vámi na porodním sále a sledovat, jak trpíte, když z Vás lékař a sestry dolují Vašeho potomka, či zda jen podléhá tlaku lidí ve svém okolí, kteří ho přesvědčují, aby k porodu šel.

 

Víte, pokud Vás Váš manžel chce podpořit a být Vám v onom velkém dni pevnou oporou, může Vás například cestou do porodnice držet za ruku a při tom Vás něžně konejšit, v nemocnici může dohlížet na nemocniční personál, aby se k vám choval hezky, v předporodních chvílích Vám může otírat pot z čela a milými slovy Vás zklidňovat až do okamžiku, než to na Vás skutečně přijde. Když se pak děťátko začne drát na svět, může Vás s čistým svědomím předat lékařům a počkat za dveřmi, protože Vy jeho přítomnost na sále už stejně přes samou bolest nebudete schopna vnímat.

 

No a po porodu se o Vás pak Váš muž může dále hezky starat a být k Vám pozorný – věřte, že zejména v citlivém období šestinedělí budete jeho nadměrnou toleranci a pomoc velmi potřebovat, a jeho dlouhodobou péči a trpělivost pak oceníte mnohem více, než oněch pár hodin, které by s Vámi úplně zbytečně protrpěl u porodu.

ALEX DOLEŽALOVÁ HROUZKOVÁ

 

Lidé jsou různí. Někomu nevadí chodit na pitvy, jiný omdlí při pohledu na krev tekoucí z nosu. Nevadilo mi, když jsem se za studentských let pitvy účastnil, ale nedělalo mi dobře, když měl jeden můj známý obsesivní potřebu mluvit při obědě o tom, jak na pitevně pracoval. Lezlo mi to poněkud na nervy.

 

Ohledně přítomnosti otce u porodu se nedá jednoznačně říci ano nebo ne. Pokud se ale váš manžel rozhodl, že tam být chce a napadlo ho to samotného, měla byste to risknout. Byl jsem u porodu všech svých dětí a nikdy jsem toho nelitoval. Muž má ovšem výhodu, že ho nic nebolí. I tak to ale s partnerkou prožívá a oba mají společnou zkušenost jiného a hlubšího typu, než kdyby spolu jeli do Afriky na safari. Připadá mi to i důstojnější, než ony známé scény ze socialistických filmů, jak nastávající otec sedí v hospodě a čeká, jak to dopadne. Pak se dostaví pod okno porodnice, kde mu ukážou na dálku jeho dítě.

 

 

Jsou lidé, kterým některé tělesné záležitosti vadí. Žijeme v přehnaně estetizované době. Bývaly doby, kdy francouzský král přijímal některé návštěvy a seděl přitom na nočníku. Církevní reformátor Martin Luther se klidně přiznal, že k duchovnímu prozření dospěl, když seděl na latríně. Dnes by musel tvrdit, že to byla kaple. Moderní doba se tváří, jak je otevřená a přitom je ve skutečnosti mnohem rigidnější než středověk nebo baroko. Media jsou plná toho, že nějaké celebritce vykouklo čtvrt prsní bradavky z róby a hroutí se tedy světová morálka. Přitom kojící madony patřily normálně k obrazům, které zdobily kostely.

 

Tak to jen k tomu fyzičnu. Zkrátka jednou větou: pokud váš manžel chce dobrovolně k porodu, ať jde. Pokud je normální, nejspíš se nic zlého nestane. Spíš naopak.

JAN JANDOUREK

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,650
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře