Takzvaný kolega Jiří X. Doležal zradil

jxd   |   Foto:  reflex
11.03.2011 11:14 - text: Jan Jandourek
Poté, co přišel Jiří X. Doležal se závažným zjištěním o skutečných sklonech ministra financí Miroslava Kalouska, svůj text odvolal a odvolání pokoutně umístil na web Reflexu. Tento náhlý obrat, ke kterému došlo, je nám záhadou.

 

Ještě včera o pravosti původního materiálu nikdo nepochyboval a můžeme potvrdit, že ani jeho autor. Nic nenaznačovalo tomu, že jde snad o nějakou mystifikaci, žert nebo omyl. Zpětně nám toto chování JXD mnohé vysvětluje o jeho pravém morálním profilu.

 

Kevin Smith kašle na reklamu. A vychází mu to

Kevin Smith kašle na reklamu. A vychází mu to

Ukecaný režisér tvůrce legendárních Clerks nechce utrácet za propagaci vlastní novinky Red State. Kampaň by stála víc než rozpočet filmu. Zatím to má zadarmo.

09.03.2011 - Radim Bartík celý článek

 

Redakční kolektiv si již dlouhou dobu všímal jeho jisté názorové rozkolísanosti. Také je nyní zřejmé, proč se tak často vytrácel z redakce směrem k ministerstvu financí pod záminkou, že jde hledat zkameněliny, což jsme mylně považovali za metaforu pro investigaci ve fosilních politických kruzích. Jeho nákladný životní styl, zahraniční oblečení nakupované v předních asijských buticích, výstřední koníčky jako sběr trilobitů, svatba s mladou ženou a v neposlední řadě experimenty s látkami navozujícími změněný stav mysli – to všechno asi něco stálo, že?

 

Ptáme se jménem redakčního kolektivu jako kolektivní hlídací pes demokracie a zástupci českého národa, v čím žoldu ve skutečnosti takzvaný kolega Doležal sloužil, komu to prospívalo. Jeho se zeptat nemůžeme, neboť se vytratil pod záminkou dovolené, nejspíše však ke svým více či méně známým chlebodárcům. Tak tedy končí cesta člověka, kterému pracující čtenářský lid důvěřoval. Ale i zde platí, opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš.

 

Byla jiná: Připomeňte si slavné role Annie Girardotové

Byla jiná: Připomeňte si slavné role Annie Girardotové

Nebyla to typická kráska, ae vždycky měla šmrnc a osobitý půvab. Na plátně reprezentovala normální, pracující ženy, bylo tak snadné se s ní ztotožnit. Žádná nedostupná…

10.03.2011 - far celý článek

 

Ministře Kalousku, pokud se domníváte, že si najdete v našich řadách nějakou novou prodlouženou ruku, musíme vám rozhodně sdělit, že my, pracující intelektuálové, jsme se nyní semkli a jsme ještě silnější než dřív a v tomto boji vytrváme.

 

Nakupujete prošlé potraviny? Jak často?

Nakupujete prošlé potraviny? Jak často?

Stále více Čechů nakupuje v obchodech s levnými potravinami. A po zvýšení DPH bude ještě hůř.

10.03.2011 - far celý článek

 

Jako (dočasně) nejvyšší účetní v této zemi byste měl vědět, že přijde den a zúčtujem spolu, se všemi Kalousky, Doležaly a jim podobnými, kteří se ve své bezmezné pýše nezastaví před ničím. Ale i zde platí ono prastaré: Neprojdou!

 

OPRAVA:

V našem textu „Takzvaný kolega J. X. Doležal zradil“ došlo k několika malým nepřesnostem. Není pravda, že J. X. Doležal zradil, nýbrž nezradil. Též není pravda, že je v cizím žoldu, nýbrž platí, že je ve správném žoldu. Za nepřesnosti se čtenářům i kolegovi Doležalovi omlouváme.

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Je důstojné zpeněžovat odkaz Václava Havla?
Ano
60 9%
Ne
578 91%
více o tématu
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Hra Havlem

Usednete na lavičku Václava Havla, a kdybyste nevěděli, co dělat na dřevěných křeslech spojených kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom,...

celý článek »

Duo Jamaha a pogující důchodci

Dva chlapíci zpívají v osmdesátkových kostýmech bizarní písničky za doprovodu klávesové samohrajky. Lidi jsou nadšeni. Duo Jamaha je hlavní...

celý článek »

Život na prkně

Je trojnásobným mistrem České republiky ve street stylu, jako první Čech zvítězil ve Světovém poháru, v silné konkurenci Američanů a Brazilců...

celý článek »

Aktuální číslo