nahoru

Oblékl Obamovou, teď chce obléct Prahu. Podívejte se na modelky v jeho šatech

Magdalena Sodomková27. listopadu 2010 • 06:00
Oblékl Obamovou, teď chce obléct Prahu. Podívejte se na modelky v jeho šatech
foto: Tomáš Tesař

V Praze Bubenči je sychravo. Drobná Asiatka ve zlatočervených šatech však v hale jedné z prvorepublikových vil tančí tanec krále džungle, lva. Hýbe u toho i očima či malíčky. Modelky s vlasy sčesanými do drdolů kráčí v šatech z látek songket z vesnice Sidemen na ostrově Bali, protkaných stříbrnými a zlatými nitěmi.

 

Na indonéskou ambasádu v Praze vtrhnul se svou přehlídkou, v černém saku s barevnými květy a v obřích brýlích s černou obroučkou, Priyo Oktaviano. Návrhář roku 2009, mladý Indonésan, který oblékl i Michele Obamovou. „Když jsem tvořil kolekci pro první dámu USA, snažil jsem se sladit krok s jejím stylem. Byly bez ramínek, v barvě fuchsie, jednoduchého střihu. Nechal jsem je ale ušít z balijských, ručně tkaných látek songket. Mijuju svou zemi a chtěl jsem podpořit výrobce tradičních tkanin. Chtěl jsem, aby se s první dámou látka songket dostala do světa,“ řekl Oktaviano Reflexu.

 

 

Pražská přehlídka byla okázalejší, barevná, plná vzorů, zdobená šperky zlatníků a z Bali. „Inspiraci však člověk může najít kdekoli. Třeba Praha je velmi romantická, a ta romatika Prahy se v mé další kolekci klidně může odrazit,“ prozradil návrhář, který má za sebou práci pro několik módních domů v Paříži, včetně House of Balenciaga či House of Veronique Leroy, a jenž dostal nabídku navrhovat oblečení pro Alexandera McQueena či Stellu McCartney.

 

 

Jedinou veřejnou módní přehlídku v Česku bude mít indonéský návrhář Oktaviano v pondělí 29. listopadu, v šest hodin večer, v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem. Drobné dámy s nepříliš slovanskými boky a přebytečnými čtyřmi až dvaceti tisíci, si tu od návrháře, co oblékl první dámu Spojených států, mohou „kousek z Bali“ odnést i do vlastního šatníku.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
21,970
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější