nahoru

Jak se Češi proslavili v Kazachstánu? Svlékli se "na Borata" a nechali se zatknout

Tereza Stonišová18. listopadu 2017 • 18:00
Jak se Češi proslavili v Kazachstánu? Svlékli se "na Borata" a nechali se zatknout
foto: Imformbyro.kz

O tom, kde leží Česká republika, má nyní svět zase o něco lepší povědomí. Světová média totiž zaujala zpráva, že šest českých turistů udělalo v Kazachstánu mírně řečeno ostudu, když se převlékli do mužských plavek, takzvaných mankin, které proslavila proslulá filmová postava Borat.

Češi se v mankinách chtěli hlavně vyfotografovat. Jejich pózování v hlavním městě Astana se jim však nevyplatilo. Všimla si jich totiž tamní policie a všechny zadržela. Jejich jednání klasifikovala jako výtržnictví, které je podle kazašského trestního zákoníku trestným činem, za nějž ovšem v některých případech lze udělit pouze pokutu.

To se také stalo šestici Čechů, kteří podle informací BBC vyvázli jen s pokutou, která činila v přepočtu pouhých 1500 korun. Kazaši se chováním Čechů cítili být pohoršeni a na sociálních sítích se podle ČTK vyjadřovali ve smyslu, že měli dostat mnohem vyšší pokutu. Jeden z diskutujících navrhoval sumu, která přesáhla dokonce 1,5 milionu korun.

Film Borat vzbuzuje v Kazachstánu silné kontroverze. Kazaši jej nemají rádi, film byl v zemi dokonce zakázán. Údajně totiž uráží kazašský národ. Satirická komedie Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu z roku 2006 představila hrdinu, reportéra Borata, který cestujepo USA. Jeho roli ztvárnil britský komediální herec Sacha Baron Cohen.

 

 

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,320
20,590
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře