nahoru

Neuvěřitelný příběh dvojčat-pilotů. Kariéru ukončili simultánním přistáním na londýnském Heathrow

Tereza Stonišová7. října 2017 • 14:30
Neuvěřitelný příběh dvojčat-pilotů. Kariéru ukončili simultánním přistáním na londýnském Heathrow
foto: BBC

Životní cesty dvojčat jsou často propojenější, než je tomu u „běžných“ sourozenců. O tom svědčí například příběh dvojčat-pilotů, narozených jen 30 minut po sobě, kteří oba přistáli se svým letadlem při vůbec posledním letu jejich kariér 30 sekund po sobě na londýnském nejznámějším letišti Heathrow.

O podivuhodném příběhu bratří pilotů informovala včera televize BBC. Muži se stali natolik známými ve svém oboru, že je televize oslovila a udělala s nimi rozhovor. Oba muži, Nick a Jeremy Hartovi oslavili ve čtvrtek své šedesáté narozeniny. A oba je oslavili tím, že se svými letadly úspěšně přistáli na největším londýnském letišti pouhých třicet sekund po sobě. „Je to dobrý způsob, jak to ukončit,“ řekl o společném přistání Jeremy Hart, který žije ve městě Flitton v hrabství Bedfordshire. Nick z Banbury v hrabství Oxfordshire dodal, že „stejně jako každé letadlo má své přistání, má jej i jeho pilot“. V tomto případě to bylo přistání poslední.

Zatímco Jeremy pracoval pro British Airways od roku 1987, jeho dvojče Nick pracoval od téhož roku pro aerolinky British Midland. K British Airways se dostal až v roce 2012, tedy před necelými pěti lety. Piloti nalétali oba přes 45 tisíc hodin a ani jednou za svou kariéru se jim nepoštěstilo letět společně.

 

„Jeremy nikdy před svými kolegy v British Airways nezmínil, že má dvojče, které je také pilotem,“ uvedl pro BBC Nick. „A jednou jsem šel po Heathrow a jiný pilot na mě zakřičel, co u všech čertů dělám v uniformě British Midland. Dalo mi trochu práce, než jsem mu vysvětlil, že nejsem Jeremy,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru pro britskou televizi.

Zatímco Jeremy letěl s Airbusem A320 ze švédského Göteburgu, Nick letěl ze švýcarské Ženevy. První přistál ve 12:34 britského času, druhý ve 12:35. „Je to vhodné finále jejich impozantní kariéry,“ uvedl ředitel British Airways James Basnett. „Budou ve vzduchu velmi chybět,“ uzavírá.

 

 

 

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
21,820
28,750
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře