nahoru

Představujeme světový unikát. Seznamte se s jedinou hnědou pandou na světě

Tereza Stonišová16. října 2016 • 14:20
Představujeme světový unikát. Seznamte se s jedinou hnědou pandou na světě
foto: He Xin

Nad sedmiletým miláčkem čínské chráněné rezervace se podivují nejen návštěvníci zvířecí záchranné stanice Shaanxi, ale také uživatelé sociálních sítí. Roztomilá panda má totiž za sebou zajímavý a vcelku smutný příběh.

Podle šestadvacetiletého He Xina, který se o pandu část jejího života staral, neměl Qizai vůbec jednoduchý život. Již jako malého jej opustila matka, zřejmě právě kvůli jeho raritní barvě. Ani ostatní pandy si s ním nehrály, protože jej pravděpodobně považovaly za podivného. Jeho barva má podle He Xina za následek i další kuriozitu: a sice Qizaiovu pomalost. Hnědá panda je totiž výrazně pomalejší než její černobílí soukmenovci, kteří se běžně naučí slyšet na své jméno a relativně rychle se pohybovat. Hnědobílý Qizai ale nikoliv, ten je ještě pomalejší, než je u pandy běžné.

 

S opuštěností bílohnědé pandy souvisí ještě jedna okolnost: její smutný výraz. Právě ten byl klíčem k její oblíbenosti mezi lidmi, a to nejen mezi Číňany a turisty, kteří ji chodí do rezervace navštěvovat, ale především na sociálních sítích, kde se hnědý Qizai stal doslova miláčkem.

 

Qizai nyní váží okolo sta kilogramů, což je na pandu v jeho věku běžné. Podle chovatelů z rezervace denně spořádá až dvacet kilogramů býlí. Hnědobílá panda je podle dosavadních informací jedinou svého druhu na světě.

Tereza Stonišová
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,320
20,590
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře