Zajímavosti
Kultura

"Fallout mi vzal ženu, práci i zdraví!" Závislák se soudí s tvůrci hry

ČTK
ref
30. prosince 201512:55
"Fallout mi vzal ženu, práci i zdraví!" Závislák se soudí s tvůrci hry
foto: archív

Nehostinný svět zničený jadernou válkou, ač jen virtuální, byl pro osmadvacetiletého Rusa pořád lákavější než skutečná Sibiř současnosti. Tři týdny se od počítače skoro nezvedl, což ho stálo práci i manželku. Jistého právníka to natolik zaujalo, že se mu nevysmál a je zvědavý, zda něco vysoudí.

Chlapík z Krasnojarska požaduje od americké společnosti Bethesda Game Studios a ruského distributora hry půl milionu rublů (asi 177.000 Kč) jako odškodnění za své utrpení.

Diagnóza: Fallout 4. Jak jsem se díky počítačové hře dozvěděl, že nejsem duševně v pořádku

O nové hře Fallout 4 se chlapík dozvěděl z masivní reklamy (ostatně billboardy na ni byly i v Česku, což je u počítačových her celkem vzácnost), načež si ji nainstaloval do počítače, aby si obstaral zábavu na pár večerů. Namísto toho hře natolik propadl, že si ani nevšiml, že uběhly tři týdny a během likvidování nemrtvých se z něj samotného stala zombie. Zhoršilo se mu zdraví, protože při hře skoro nejedl a nespal, vyhodili ho z práce a utekla mu žena.

Postkatastrofické USA byly pro muže lákavější než domácí Sibiř.Postkatastrofické USA byly pro muže lákavější než domácí Sibiř. | Foto: archiv autora

"Kdybych věděl, že hra může vyvolat takovou závislost, byl bych opatrnější. Nekoupil bych si ji, anebo bych koupi odložil na dovolenou, anebo na novoroční svátky," tvrdí nešťastník a přirovnává to k povinnému varování, jež je na cigaretách dokonce i v Rusku.

Novoroční svátky v Rusku trvají obvykle deset dnů; podle zlých jazyků jsou tak dlouhé proto, aby lidé měli čas vystřízlivět ze silvestrovských oslav.Právníci tvrdí, že podobný případ nepamatují, a právě proto pomohli Sibiřanovi se žalobou, aby u soudu vyzkoušeli, jak daleko může kauza dojít. Ruské soudy zpravidla přiznávají daleko nižší odškodnění, než požaduje žaloba.

Je hra Fallout 4 lepší než sex? V den jejího vydaní se propadla návštěvnost webu PornHub o 10%

ČTK
ref

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile