nahoru

Podívejte se do věznice v Los Angeles, kde mají část jenom pro gaye

Daniel Baret22. listopadu 2014 • 16:00
V L.A. mají část věznice vyhrazenou přímo pro gaye
V L.A. mají část věznice vyhrazenou přímo pro gaye
• foto: 
vimeo.com

Týdeník L.A. Weekly publikoval tento týden originální reportáž a video o velmi netradičním místě – jedná se o jedno křídlo věznice v Los Angeles, kde jsou pouze gayové.

Jak to, že takové místo vůbec existuje? V reportáži je vysvětleno, že křídlověznice bylo zřízeno po žalobě z roku 1985, kdy soud nařídil zřízení speciálního oddělení pro gaye. Důvodem bylo násilí motivované nenávistí k homosexuální orientaci.

Za téměř 30 let existence se v křídle vytvořila pozoruhodná komunita, která je na hony vzdálená jakékoliv představě veřejnosti o poměrech ve věznicích. Mnoho odsouzených mluví o svých spoluvězních jako o rodině. Navzájem se podporují a mají se rádi. Výjimkou nejsou ani neoficiální svatby. Z vězeňských mundůrů si vězni šijí župany, sukně a spodní prádlo. Dozorcům to přitom nevadí.

A jak se dostanete do gay křídla věznice? Musíte projít testem, protože mnoho vězňů se tam snažilo dostat ne kvůli své orientaci, ale kvůli tomu, že tam panuje uvolněná atmosféra a téměř se tam nevyskytuje násilí.

V testech se dozorci například ptají na to, jaké vězni znají gay bary. Znalost pak následně podrobně ověřují.

Podívejte se na video z věznice v Los Angeles:

EXCLUSIVE: Inside the Gay Wing of L.A. Men's Central Jail from Voice Media Group on Vimeo.

Daniel Baret


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře