nahoru

To je proměna! Číňanky podstupují v Koreji tak velké plastické operace, že je doma ani nepoznají

Daniel Baret13. listopadu 2014 • 11:58
To je proměna! Číňanky podstupují v Koreji tak velké plastické operace, že je doma ani nepoznají
foto: shanghaiist.com

Úředníci na čínských hraničních přechodech i letištích upozornili, že mají dost často problém identifikovat podle pasů své krajanky, které se vracejí z plastických operací v Jižní Koreji. Upozornil na to list China Daily.

Podle celníků podstupují některé Číňanky tak rozsáhlé operace, že nejsou v podstatě k poznání. Alespoň podle fotografií v pasech. Jihokorejské kliniky proto začaly vystavovat takzvané „osvědčení o plastické operaci“, které obsahuje číslo pasu pacienta, jméno nemocnice, kde byly zákroky provedeny a dobu návštěvy v této zemi. Má se tím zabránit neobvyklým problémům při pasových kontrolách.

Jihokorejská plastická chirurgie je vyhlášená po celém světě a zejména bohatší Číňanky po tisících navštěvují kvůli zákrokům tuto zemi. Největší zájem je o to, aby pak Asiatky vypadaly více jako ženy na Západě. Přijde jim pak, že jsou atraktivnější. Údajně zejména mladší ženy potom mají i větší možnost získat některá místa v práci.

Plastická chirurgie je v Jižní Koreji nesmírné populární a odhaduje se, že až pětina všech Jihokorejek ve věku 19 až 49 let už nějaký zákrok podstoupila.  

   

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,380
20,580
29,040
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější