nahoru

Okrádání lidí v přímém přenosu: potrestá pan Babiš sám sebe?

bah17. června 2014 • 17:00
Moderátor Jan Tuna volá do pořadu Sexy game.
Moderátor Jan Tuna volá do pořadu Sexy game.
• foto: 
stream.cz

Hudební televizní stanice Óčko vysílá každý den o půlnoci „hru“ s názvem Sexy game. O tom, že nejde zrovna o hru a že to není ani sexy, se přesvědčte sami. Princip je jednoduchý: moderátorka položí lehkou otázku, vyzve vás k hovoru a slíbí velké peníze za správnou odpověď. Vy už musíte jen zavolat, trefit odpověď na otázku a peníze jsou vaše. Totiž...vlastně nejsou.

Cílem hudební stanice zdaleka není rozdat několik tisíc každou noc. Ale vytáhnout z lidí co nejvíce peněz díky volání. Za jednu minutu si účtují 90 Kč a vítěz je předem jasný. Z řad diváků ale rozhodně není.

Moderátor Jan Tuna natočil pro stream.cz a pořad A dost! video, ve kterém je vidět celý průběh hovoru a „hry“. Zatím co se pokouší dovolat do studia a už několik minut poslouchá automat, moderátorka v přímém přenosu vyzývá diváky u televizních obrazovek, aby zvedli telefony, zavolali a řekli jí správnou odpověď. Po 70 minutách hovoru s automatem a bez přepojení do studia se hovor vypne.V tuto chvíli už si provozovatel linky naúčtoval 6 300 Kč. Jan Tuna zkusí štěstí ještě jednou, ale po dalších 36 minutách, za které zaplatí 3 240 Kč, hra končí. Bez soutěžících, bez přepojení do studia, bez výherce.

Před těmito podvody, které bohužel nejsou záležitostí jen jedné televizní stanice, ale i dalších, varovala nedávno Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Všechny ale běží dál.

Provozovatel hudební stanice Óčko zatím potrestán nebyl. Proč? Trest by měl přijít z Ministerstva financí. Jenže nepřijde. Ministrem financí a majitelem televizní stanice Óčko je totiž jeden člověk. Andrej Babiš. Potrestal by snad sám sebe? Rozhodně ne.

 

bah
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,090
29,350
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější