nahoru

V Benátkách začíná slavné bienále architektury, zve k hledání počátků

lam, ČTK7. června 2014 • 17:00
Benátky
Benátky
• foto: 
Profimedia

V Benátkách dnes za české účasti začíná 14. ročník bienále architektury, které potrvá do 23. listopadu. Přednášky a expozice mohou návštěvníci zhlédnout nejen v hlavních expozicích Arsenale a Giardini, ale i na dalších místech v Benátkách. Hlavním letošním motivem je pobídka k hledání počátků moderní architektury. Letos se podle oficiálního serveru labiennale.org akce účastní 65 států.

Česká architektura bude k vidění na dvou místech. Jedním z nich je národní pavilon Cecoslovacchia v areálu Giardini, kde bývalé Československo vystavuje již od dvacátých let minulého století. Projekt architektů z ateliéru Kolmo.eu nese název 2 x 100 mil. m2 - The Collective Dream a představuje architekturu velkých obytných celků realizovaných v letech 1914-2014 jak na území někdejšího Československa, tak i jeho nástupnických států. Expozice je výsledkem rozsáhlého výzkumu více než dvou set milionů metrů čtverečných obytné plochy, který provedl autorský tým pod vedením architekta Martina Hejla, uvedla mluvčí Národní galerie v Praze Eva Kolerusová.

Druhá výstava s českou stopou je připravena ve čtvrti Dorsoduro, má název Lifting The Curtain (Nadzvedni oponu) a mapuje vztahy a souvislosti v architektuře v kontextu středoevropského regionu, včetně českého státu.

lam, ČTK


Klíčová slova: Benátky, bienáleDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější