nahoru

Fotografie korejských žen po plastikách: Trpí bolestí, přesto jsou šťastné

Lucie Drugdová23. května 2013 • 12:22
Fotografie korejských žen po plastikách: Trpí bolestí, přesto jsou šťastné
foto: Ji Yeo

Chtějí být dokonalé a do splnění své představy o kráse jsou ochotné investovat nejen spoustu peněz, ale také dny plné utrpení. Korejské ženy jsou totiž plastikami doslova posedlé. Právě pooperační bolesti v kontrastu s naprostou hrdostí na nový vzhled se na svých fotografiích pokusila zachytit fotografka Ji Yeo.


 

V záplavě silikonových prsou, rtů plných botoxu a „natažených“ obličejů se pomalu vytrácí ideál přirozené krásy. To, že za pár let nenajdete šedesátnici, bez vyhlazených vrásek a pěkně vymodelovaného zadečku, není až tak nereálná představa. Fotografka Ji Yeo se rozhodla zvěčnit korejské ženy, které ve velkém počtu navštěvují plastického chirurga, právě bezprostředně po operacích. Svou sbírku nazvala „Beauty Recovery Room“.

 

I přesto, že jsou zásahy do těla často opravdu bolestivé, podle slov Ji Yeo bylo z tváří žen během focení cítit spíš štěstí a nadšení než známky bolesti. Byly prostě ochotné vydržet všechno jen proto, aby si splnily svůj životní sen – být dokonalé.  "Většina plastických operací prováděných v Koreji má za cíl minimalizovat asijské znaky a předělat korejskou ženu do bělošského vzhledu,“ napsala Ji Yeo pro huffinghtonpost.com.

 

 

Výměnou za možnost získat autentické snímky zotavujících se dam, nabídla fotografka ženám ze své rodné země péči. Vařila jim tedy polévku, nosila léky a pomáhala se základními potřebami, jen aby mohla být v jejich blízkosti v prvních okamžicích po operaci.

 

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,040
28,940
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější