nahoru

Vlk z exilu. Film o Janu Masarykovi ovládl nominace Českých lvů a představil první trailer

Martin Bartkovský26. ledna 2017 • 12:10
1080p720p480p360p240p

Měl rád víno, ženy a zpěv. Tak líčili Jana Masaryka jeho spolupracovníci. Režisér Julius Ševčík k tomu v novém filmu Masaryk přidal ještě šňupání kokainu a zápas se dvěma světovými velmocemi najednou. Jeho snímek se představí na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně a vysloužil si celkem 14 nominací na Českého lva. Na oslavu svých úspěchů odhalil film první plnohodnotnou ukázku. Do českých kin na něj můžete zajít od 9. března 2017. Podívejte se na video!  

„Ideály jsou krásné, ale není žádný med za ně bojovat. Je téměř lhostejné, zda se film odehrává v době zápasu proti německému expanzionismu, či zda by byl o nástupu komunismu nebo jiného barbarství. Hrdinu v každé době definuje to stejné - odhodlání postavit se zlu navzdory vědomí, že šance na úspěch je malá,“ říká o Janu Masarykovi režisér Julius Ševčík.

Oldřich Kaiser jako Edvard BenešOldřich Kaiser jako Edvard Beneš
Hlavní roli Jana Masaryka ztvárnil Karel Roden. Prezidenta Edvarda Beneše si zahrál Oldřich Kaiser a v dalších rolích se představí třeba Eva Herzigová, Emília Vášáryová, Robert Jašków či Jiří Vyorálek.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,030
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější