Video

Quidův palec nahoru: O povrchnosti, upřímnosti a neodolatelné potřebě objímat své kolegy

21. března 201618:00
ReklamaReklama
Quidův palec nahoru
• video: 
MC Quido

Uběhl týden a na YouTube se zase urodila pěkná snůška videí. Probrat se jimi a vybrat a zhodnotit ta nejzajímavější je úkolem Quida MC. Co jeho pozornost upoutalo tentokrát a proč?

V uplynulém týdnu se rozhodl zaměřit na ty příspěvky, které nějakým způsobem ukazují (ať už chtěně, nebo nechtěně), jací že youtubeři jsou.

Video Shopaholic Nicol a Péti LovelyHair může dokonale potvrzovat názor, že co youtuber, to povrchní fiflena. Anebo naopak dokládat, že přesnou ukázkou povrchnosti jsou právě takovéhle soudy. Výběr je na každém.  

„Chcete-li chápat své děti, musíte znát jejich idoly.“ Quido MC zvedá palec pro novou generaci

TVTwixx vyrazili v plné sestavě na hory. Na žádnou klasickou chatku, ale pěkně do luxusního hotelu. Komfortu si chlapci nejdřív náležitě užívají a podávají report ze všech koutů jejich přepychového ubytka – pokoje, kuchyně, bazénu. Hezké, ale pro diváka možná o něco méně záživné, než si trio představuje. Ovšem když už kluci vytáhnou z hotelu paty a vyrazí na sjezdovku, začnou se dít věci. Pozornost, jakou hlavně u malých lyžařů, resp. lyžařek vzbuzují, by jim mohl závidět kdejaký herec.

Quidův palec nahoru a hledání smyslu: Je youtuberská scéna hodna pozornosti dospělého člověka?

NejFejk se ve videu odpíchl od dopisu, který jedna nejmenovaná maminka zaslala do poradny jistého nejmenovaného periodika. Stěžuje si v něm na svou nezvedenou dceru, která se na místo bohulibým činnostem typu uklízení nebo učení věnuje líčení a natáčení videí. A ještě si neskutečně naivně myslí, že by s tím mohla prorazit.  NejFejk rozhořčené matce nabízí alternativní úhel pohledu – co všechno se domnělá neproduktivní fiflena musela naučit, aby mohla takováhle videa sypat z rukávu?

Jirka Král nabízí stručné a jasné shrnutí těch nejfrekventovanějších de*ilních keců, které padají při streamování, zatímco Blazer naopak odpovídá na 19 otázek, které shledal od svých fanoušků nejzajímavějšími.

Quido radí Konvičkovi, co by měl příště vzkázat Donaldu Trumpovi

Standardně vysokou laťku nasadil Kovy. Tentokráte nejenom vtipně, ale i dost erudovaně glosuje politické dění. Orientace, jakou Kovy prokazuje i v oblasti historie, nemůže nechat Quidovo kantorské já chladným a emoční rozjitřenost v něm dokonce vyvolá touhu obejmout Kovyho učitele dějepisu. Z čistého vděku, samozřejmě.

Palec nahoru tento týden od Quida vyfasovala Mona. Video, ve kterém barvitě přibližuje pátrání po svém ztraceném notebooku, má atmosféru dobré anglické detektivky a také jaksi mimoděk zrcadlí generační střet kolem fenoménu YouTube. Ale kromě toho má ještě jednu Quidem velmi ceněnou devízu: upřímnost.

Všechna videa:

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile