nahoru

PŘÍMÝ PŘENOS: Konference o elektronické evidenci tržeb na reflex.cz

ref15. září 2015 • 07:00
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
ČTK

Elektronická evidence tržeb (EET) jde tento týden do druhého čtení. Ve sněmovně ovšem narazí na odpor opozice, která bude schvalování novodobých registračních pokladen bránit i obstrukcemi. Sledujte v přímém přenosu konferenci o EET ze Senátu od 9:30 do 13:30.

Své příspěvky k plánu ministerstva financí na vybudování systému on-line registračních pokladen  přednesou mimo jiné rektor institutu CEVRO Josef Šíma, Radomil Bábek z Asociace podnikatelů a manažerů, hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda či řezník Pavel Havlíček, který na protest proti EET neprodává maso z podniků Andreje Babiše. Jejich vystoupení budete moci shlédnout v prohlížeči v tomto článku.

Plán ministra financí Andreje Babiše na zavedení EET čelí v současné době několika nepříjemnostem. Pokud zákon projde, bude účinný až od léta příštího roku, což je oproti původním plánům už o půl roku později.

Premiér Bohuslav Sobotka navíc v pondělí oznámil, že ministerstvo financí zastavilo vypisování výběrových řízení, protože není možné, aby probíhala v okamžiku, kdy zákon ještě není schválen.

Ten však může být schválen později, než vláda předpokládá. Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL má sice spolu s komunisty ve sněmovně pohodlnou většinu, ODS a TOP 09 ale připravují obstrukce. Mají prý připraveny stovky pozměňovacích návrhů, kterými schvalování odsunou na neurčito.

ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře