nahoru

Bude další squat?

Jiří X. Doležal9. července 2009 • 14:41
Bude další squat?

Záleží to jen na vás! Přesně podle toho, co mi doporučíte v diskusi a anketě pod tímto článkem, buď neudělám nic, nebo naopak založím v Praze další squat. Na Kocábově ministerstvu pro menšiny...Vila Milada byla dlouhá léta v jakési šedé zóně, nebyla zanesena v katastru nemovitostí. Pak se dřívější administrativní chyba napravila a majitel domu, Úřad pro informace ve vzdělávání, najal bezpečnostní agenturu a nechal vilu vyklidit kvůli soustavným stížnostem sousedů na hluk a nepořádek, který squatteři dělali.


Na místo se však dostavil Michael Kocáb, ne ve funkci dr. Ropotama, ale jako ministr pro menšiny, a nabídl squatterům pomoc. Podnikatel Petr Svinka, se kterým se Kocáb zná z minula z hudební branže, poté nabídl ve svém domě u náměstí Republiky zadarmo – jen za úhradu energií a vody – tři byty.
A já od té doby marně přemýšlím, co je to za pořádek. Lidí, kteří nemají kde bydlet a nemají peníze na drahé nájmy, je v republice spousta. Málokteří však sáhnou k obsazování objektů, které jim nepatří. Squatteři z Milady tak učinili. A místo trestu za užívání cizí věci dostanou zadarmo bydlení...
Proto si myslím, že by měl podobný stav – totiž že se mu někdo nastěhuje do objektu, kde nemá co dělat – zažít i ministr Kocáb osobně. Proto zvažuji, že se mu nastěhuju na pár dní se spacákem na ministerstvo. Ale poslední slovo k rozhodnutí, zda tak učinit, máte právě vy, naši čtenáři. Takže – mám se na Kocábovo ministerstvo „nasquattovat“? Hlasujte v ANKETĚ na konci článku.


K tématu:

Obsadit ve veřejném zájmu
Martin Kontra: OBSADIT VE VEŘEJNÉM ZÁJMU (Reflex.cz, 9. 7. 2009)
Právě v těchto domech – a speciálně v těch z nich, které patří městu či veřejným institucím – by mohlo v budoucnu pokračovat vyjasňování našich představ o tom, co je to veřejný majetek, komu z nás patří a co se s ním má dělat.
Anketa: PRÁZDNÉ DOMY SQUATTERŮM?
(Reflex.cz, 9. 7. 2009) Měla by města či veřejné instituce umožnit squatterům obývat jejich dlouhodobě prázdné, nevyužívané budovy?Kurzy měn
25,570
21,770
29,100
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře