nahoru

Reflex č. 13

RX online31. března 2003 • 08:20

Třinácté číslo Reflexu přináší nejen řadu informací o válce s Irákem. Petr Volf si povídal s architektem Martinem Roubíkem, Dan Hrubý si ve Stalinově rodišti připíjel s tamějšími obyvateli na diktátorovu památku, S. M. Blumfeld pátral po tzv. vesmírných lidech, Pavel Kovář se probíral historií a současností zimního stadionu na Štvanici a...

Zde najdete kompletní obsah čísla 13 s články k přečtení.


Po kliknutí se obsah čísla otevře v novém okně. Celý časopis je samozřejmě přístupný také z archívu tištěného Reflexu v hlavním menu.
Foto

Foto
Na dvanácti stranách se Reflex věnuje Iráku. Spektrum článků sahá od analýzy soudobé americké obranné doktríny, přes sondy do Paříže a Německa a výhledy, co bude po konfliktu až po malý test domácí připravenosti na teroristické útoky.
Foto
Když architektův návrh vyhraje soutěž, všechno teprve začíná: boj o kontrakt, budování realizačního týmu, finanční a organizační překážky. Martin Roubík, jenž si všechny tyhle slasti vychutnal při stavbě knihovny v egyptské Alexandrii, teď zkouší prorazit doma, kam se vrátil z dlouhého norského exilu. Informuje Petr Volf.Foto
Připili byste si na Stalinovu světlou památku? Nechte přísahy stranou, kdybyste se octli v diktátorově rodišti a setkali se s místními tak, jako se to podařilo našemu reportérovi Danovi Hrubému s fotografem, mohli byste se spasit jen útěkem. A musíte uznat, to dost dobře na takovém místě nejde.


Foto
Devatenáctiletý chlapec, který se nedávno upálil na Václavském náměstí, odkázal v dopise na rozloučenou ke stránkám tzv. vesmírných lidí. Ti mají u nás svého kontaktéra, ing. Iva A. Bendu z České Lípy. Pokud k vám ještě v rámci svých misí nezavítal, S. M. Blumfeld vás s ním i s těmi, jež zastupuje, blíže seznámí.


Foto
Tady jsme se stali poprvé hokejovými mistry světa, tady se zadělávalo na umění Hany Maškové a sourozenců Romanových, odtud komentoval nezapomenutelný Josef Laufer. Místo opředené mýty a vzpomínkami generací se má brzy totálně proměnit. Zbylá funkcionalistická kavárna má zdobit centrum rekreačního sportu. Více Pavel Kovář.

RX online


Kurzy měn
25,540
21,650
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře