nahoru

V Praze vysílá osm digitálních televizí, od února deset

JAN POTŮČEK9. ledna 2006 • 13:29

K malé revoluci přirovnávají odborníci digitalizaci televizního vysílání. Vzduchem se k divákům dostane podobný počet programů, jaký jim dnes nabízejí kabelové společnosti. Zemské digitální vysílání už funguje v Praze a Brně. V Praze takto naladíte osm televizních programů. Klasickým způsobem, tedy analogově, přitom v metropoli vysílá pět televizních stanic. Od února se digitální nabídka rozšíří o další dva programy. Jaké stanice tedy naladíte, pokud si pořídíte se-top-box, krabičku podobnou DVD rekordéru, kterou zapojíte mezi anténu a televizor? Kromě ČT 1, ČT 2, Novy, Primy a TOP TV (tato televize v Praze analogově vysílá jen dočasně na kanálu 28 ze Strahova) jde o hudební televizi Óčko, parlamentní kanál 24cz a zpravodajský program ČT 24. V únoru přibude slovenská zpravodajská televize TA3 a sportovní kanál ČT 4. Všechny tyto programy jsou součástí dvou digitálních vysílacích sítí, takzvaných multiplexů, které vysílají na kanálech 25 (síť „A“) a 46 (síť „B“). Divákovi může být jedno, z které vysílací sítě signál přijímá. Po zapojení digitálního set-top-boxu se mu automaticky naladí všechny digitální programy, které lze v dané lokalitě zachytit. Kromě televizí jde i o rozhlasové stanice, teletext a elektronického programového průvodce, přehled pořadů, které daný program vysílá na týden dopředu. (Psáno pro metropolitní deník 24 hodin)

K malé revoluci přirovnávají odborníci digitalizaci televizního vysílání. Vzduchem se k divákům dostane podobný počet programů, jaký jim dnes nabízejí kabelové společnosti.
Zemské digitální vysílání už funguje v Praze a Brně. V Praze takto naladíte osm televizních programů. Klasickým způsobem, tedy analogově, přitom v metropoli vysílá pět televizních stanic. Od února se digitální nabídka rozšíří o další dva programy. Jaké stanice tedy naladíte, pokud si pořídíte se-top-box, krabičku podobnou DVD rekordéru, kterou zapojíte mezi anténu a televizor?
Kromě ČT 1, ČT 2, Novy, Primy a TOP TV (tato televize v Praze analogově vysílá jen dočasně na kanálu 28 ze Strahova) jde o hudební televizi Óčko, parlamentní kanál 24cz a zpravodajský program ČT 24. V únoru přibude slovenská zpravodajská televize TA3 a sportovní kanál ČT 4. Všechny tyto programy jsou součástí dvou digitálních vysílacích sítí, takzvaných multiplexů, které vysílají na kanálech 25 (síť „A“) a 46 (síť „B“).
Divákovi může být jedno, z které vysílací sítě signál přijímá. Po zapojení digitálního set-top-boxu se mu automaticky naladí všechny digitální programy, které lze v dané lokalitě zachytit. Kromě televizí jde i o rozhlasové stanice, teletext a elektronického programového průvodce, přehled pořadů, které daný program vysílá na týden dopředu.
(Psáno pro metropolitní deník 24 hodin)

JAN POTŮČEK


Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře