Hašek a Košťál se vzájemně potřebují | Reflex.cz
nahoru

Hašek a Košťál se vzájemně potřebují

Pavel Kovář20. června 2008 • 14:23
Hašek a Košťál se vzájemně potřebují

Dva sokové z nezapomenutelné kampaně a bouřlivé volby předsedy Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) si nyní pragmaticky podají ruce a uzavřou smír: Ivan Hašek a Vlastimil Košťál. V zájmu českého fotbalu, ale nepochybně i v zájmu každého z nich. Po výbuchu na Euru konečně přichází zpráva o tom, že se s reprezentací bude dít něco smysluplného.


Košťál (50), místopředseda svazu a bývalý manažer národního týmu, je však de facto prvním mužem ČMFS, jenž po úspěšné podnikatelské kariéře má stále vysoké ambice ovlivňovat dění v našem fotbale. Hašek (45), bývalý hráč Sparty a reprezentace, později trenér, se poslední dobou netají touhou trénovat klub evropského formátu. Zatím zkoušel angažmá ve Francii, Japonsku a naposledy ve Spojených arabských emirátech. Lidově řečeno, je to však jen „druhá liga“.
Čili oběma pánům se značnými ambicemi chybí nyní podstatné – velký úspěch. A tak u fotbalové veřejnosti zatím stále neoblíbený Košťál přiznává svůj podíl při neúspěchu na Euru, odstupuje z funkce šéfa reprezentace, ale nejen to – uvolněné místo kouče národního týmu po Brücknerovi nabízí právě Haškovi. A oslovený Hašek, jenž získal u fotbalového národu velké sympatie zejména proto, že se před časem Košťálovi otevřeně postavil, se zatím vyjadřuje opatrně. Prý se takové nabídce nebrání, ale bude o ní uvažovat. Postoj je to pochopitelný, nemůže hned po nabídce skočit.
Košťál i Hašek ustupují pragmaticky z dřívějších pozic. První může za vyslovení nabídky sbírat kladné body, byť si to před fanoušky asi stejně moc nevyžehlí. Druhý zřejmě nemá na obzoru jiné trenérské angažmá, a tak funkci nejspíš přijme. Hlas rozumu Haškovi zřejmě velí, že s národním týmem si lze vybudovat jméno, takže odtud může vést cesta k výšinám evropského fotbalu; ovládá jazyky, jistě by jednou rád trénoval přední kluby v Lize mistrů.
Z těchto nepříliš nahlas vyslovovaných záměrů obou včera ještě rivalů může docela dobře těžit český fotbal. Dlužno dodat Košťálovi ke cti, že svým manažerským čichem zapudil další kandidáty na funkci trenéra. A to především ty, kteří nesplňují základní osobnostní předpoklady – Jozefa Chovance (pod jeho vedením se národnímu týmu nevedlo) či Petra Radu (vzpomínáte na jeho nedávné vulgární chování při lize?).



Kurzy měn
26,260
23,430
29,840
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře