nahoru

Chtěli ukrást Cannabis Cup?

Jiří X. Doležal23. prosince 2007 • 15:26
Chtěli ukrást Cannabis Cup?

Letošní ročník naší tradiční soutěže o nejkrásnější vypěstovanou rostlinu konopí je poznamenán opravdu hnusnou událostí: Provozovatel serveru o marihuaně grower.cz Karel Minx po nás nejdříve chtěl výpalné za to, že bude na svém serveru o Cupu psát. Když jsme odmítli, začal naši soutěž usilovně sabotovat a dokonce to vypadalo, že se rozhodl ukrást soutěžní fotky.


Stejně jako loni, i letos měl být server grower.cz partnerem našeho Cupu. Když jsme však odmítli panu Minxovi, který pro nás smluvně zajišťuje provoz serveru cannabiscup.cz, platit navíc nad dohodu, odepřel nám přístup k uploadovaným fotkám. Takže několik dnů jsem se vůbec fyzicky nemohl dostat k soutěžním fotkám konopí, které jste nám do soutěže poslali. Komunikace s panem Minxem vypadala tristně, já zde pro vaši informaci naše maily přetiskuju. Jenom abyste viděli, jak se dospělý člověk, co se pokouší solidně vystupovat, chová jak malé dítě.
Můj první mail byl velice skromný: Carlosi, v souladu s tím, k čemu tě jako administrátora zavazuje smlouva s Ringierem, tě žádám o následující: Pošli mi FTP přístupové kódy na server cannabiscup.cz, ať si mohu fotky průběžně stahovat do počítače. Nikdo na něj neodpověděl, tak jsem poslal další: Karle, pošli ten FTP přístup - jinak to budu muset interpretovat tak, že se pokoušíš zadržovat naše data!
Zase bez odpovědi, tak jsem poslal ještě další mail: Karle, právě mi došla trpělivost, že mi upíráš přístup k mým datům. Pokud do 27. 12., což je první povánoční pracovní den, od tebe nedostanu FTP přístup ke svým datům, podám na tebe v ten den trestní oznámení.
Nyní Karel odpověděl: Zadny FTP na serveru nebezelo, nebezi a bezet nebude. Nevim, kde jsi vycetl, ze jsem sliboval nejaky FTP. Pokud si to neumis stahnout z webu, maximalne ti po skonceni 31.12. vypalim CDcko a poslu ho kuryrem. Pokud chces prubezne stahovat, posluz si zde: http://www.cannabiscup.cz/photos/large/.
Odpověděl jsem promptně: Karle, jak víš, byl naší firmou rozsah služeb objednán ve stejném rozsahu jako loni, kdy jsem si stahoval fotografie přes FTP. Proto jsem očekával, že i letos budu stahovat přes FTP, ale akceptuji i stahování přes HTTP. Jinak link, který mi posíláš, je link na strojově zeditované fotografie v rozlišení pro web, které jsi zeditoval do rozměrů 744 px x 558 px, zatímco já potřebuji ty původní, které čtenáři uploadovali na server v původním rozlišení. Pokud se pokusíš ty původní fotografie, které potřebuji pro tisk, zapřít, ukrást nebo poškodit snížením rozlišení, tak samozřejmě podám trestní oznámení pro tuto skutečnost. Pošli mi tedy jednak přístupové kódy nebo link do adresáře, kde jsou fotografie v původním rozlišení, do 27. 12. 2007 a nejpozději do 2. 1. 2008 soubor, ve kterém budou doprovodná data k fotografiím (jméno souboru, jméno fotografie a email odesilatele). Neumožníš-li mi průběžný přístup k needitovaným fotografiím do 27. 12. 2007, podám na tebe ten den trestní oznámení. Dále trestní oznámení podám nebo rozšířím, pokud do 2. 1. 2008 nedodáš doprovodná data. Zároveň připomínám smlouvu, kterou máš s Ringierem, a připomínám, že se vystavuješ riziku nejen trestního oznámení, ale i vymáhání škody ze strany firmy.
Karel odpovídá: Tak jinak: jeste jedna vyhruzka a podam trestni oznameni ja na tebe pro vyhrozovani! Ted mi bud posles *slusnym* civilnim tonem prosbu bez vyhruzek, anebo smula! Zadnou smlouvu spolu nemame, tak neblabol nesmysly! Nazdar.
A poslední mail, který jsem mu poslal, zněl: Karle, akceptuji tvůj návrh a opakuji ti zcela slušně: Nebudu-li mít přístup k původním nepoškozeným datům k 27. 12. 07 k deváté hodině ranní, odcházím na policejní prezidium na oddělení internetové kriminality na tebe podat trestní oznámení. A teď mi buď pošli ten přístup, nebo nepiš, unavuje mne si s tebou mailovat.
Teprve potom, po několika dnech opravdu únavného mailování, mi pan Karel Minx vulgo Carlos poslal bez jediného slova link na adresář, kde byly originály fotek schovány... Je smutné, když se ukáže, s jakými lidmi člověk vlastně spolupracoval...Kurzy měn
25,540
21,650
28,570
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře