nahoru

Chrochtání jako součást komunální politiky

Jiří X. Doležal2. listopadu 2006 • 18:44

Media nepříčetně vřeští, že designovaný starosta Dvora Králové byl v minulosti soudně trestán za násilný trestný čin a že proto nesplňuje jakási "etická" či jaká kritéria k výkonu funkce. Je to nesmysl či lépe - je tomu právě naopak. Svou minulost pan starosta jistě v komunální politice dobře zúročí!


Designovaný starosta Dvora Králové nad Labem a podnikatel Daniel Lukeš dostal před lety podmínku za účast na ozbrojeném vydírání. Mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Pavel Staněk České televizi, která informaci uvedla jako první, sdělil, že Lukeš byl v prosinci 2001 za napomáhání k vydírání pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu dvou let odnětí svobody s odkladem na dva roky. Podle výpovědi, ze které ČT citovala, pan Lukeš spolu s jedním bývalým policistou odvezli uneseného v kufru auta na přehradu Les Království. Tam na něj údajně mířili pistolí a on je musel odprosit. Poté jej donutili chrochtat a lézt po čtyřech.
Jak ukazuje čerstvý příklad Vsetína, je v komunální politice odvoz občanů za město velmi populární a může přinést drtivé vítězství v komunálních volbách. Přitom tam vyváželi občany zcela standardním a pohodlným způsobem, v autobusech a na sedadlech. Proto lze očekávat, že vyvážení neplatičů v kufrech aut by sklidilo ještě větší potlesk občanů - zvláště kdyby je radnice poté ještě donutila odprošovat - a že tedy pan Lukeš může své v minulosti nabyté dovednosti dobře uplatnit.
Města však nemají problémy jen s neplatiči, jsou i jiní. A nucené chrochtání se jeví jako velice perspektivní metoda polepšování například sprayerů, notorické problémové skupiny našich měst. Všechny ostatní v praxi vyzkoušené metody boje se sprayery jsou totiž buď málo účinné nebo řádově dražší. Násilné běhání po čtyřech by pak jistě polepšilo i ty nejzarytější majitele psů, kteří své miláčky venčí v městských parcích bez vodítka.
Proto lze pana Lukeše považovat pro funkci starosty ne za handicapovaného, ale naopak za dobře odborně připraveného! Chrochtání zdar.Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější