Mistři zadního způsobu | Reflex.cz
reklama
nahoru

Mistři zadního způsobu

Petr Holec3. listopadu 2008 • 09:23
Mistři zadního způsobu

Pokaždé když teď v televizi vidím Pavla Béma s Petrem Bendlem, nové politické milence usilující zadní cestou o šéfování ODS, píchne mě v zádech a zabolí u srdce; to první za leváctví kdysi sympatického politika, to druhé za patetického kariéristu, jemuž musí hodinky kupovat manželka. Fakt hvězdný tandem.

reklama


Jejich vzestup je druhým nejošklivějším důsledkem voleb, hned za návratem komunistů k moci díky absolutnímu volebnímu vítězi Jiřímu Paroubkovi. Ne že bych nevěřil v Bémův potenciál oslovit některé pravicové voliče: první místopředseda ODS a pražský primátor může bodovat tam, kde prohrává politická či osobní tupost Mirka Topolánka, jenž mívá po příchodu do Strakovky moc velké gule; mezi příznivci profesorského folku jistě nebude na škodu ani případné prezidentské angažmá. Jde však o styl: otvírači zadních dveří obvykle otevírají všem. Podívejte na předsedu ČSSD.
Nebudu zabíjet čas Bendlem, mužem vekslácké bundy s kožíškem, příruční taštičky hanlivého označení a aury vyzařující i na politika obdivuhodně bolavé dávky vnitřní bolesti; jeho nápad vést ODS musel být čirou zoufalostí z představy, že se najednou bude muset živit jako my, jíž určitě sám nevěřil. Snad by měl na čas zkusit roli muže v domácnosti. Na podmínky se může přeptat u kolegy Petra Nečase.
Horší je to s Bémem. Než začal v pracovní době jezdit do Himálaje, býval přímým a odvážným politikem s poměrně lidskou tváří, jemuž lze hodit hlas, aniž byste si museli zamáčknout obě oči. Ne tak po levácké frašce s blobem: někde tady, řečeno horolezecky, vyrazil k vrcholu zadní stěnou, jež bývá kluzká. Nejsmutnější na tom všem je, že na vrchol málem vylezl i přímou cestou, chyběly poslední metry. A mnozí by mu to dokonce i věřili.reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama