nahoru

Čas na tanky?

Petr Holec26. září 2006 • 14:42

Mám strach. Zatímco píšu tenhle sloupek, ležím s notebookem pod postelí, okno zavřené, záclony zatažené. Nezvedám mobil ani nikomu nevolám. Dokonce ani eskort – jako obvykle v pondělí dopoledne, když nevím co s načatým sloupkem. Cítím štěnice, teroristy a těžkooděnce. Je skvělé žít v zemi, která má mocí chorobně posedlého expremiéra a klauna za ministra vnitra.


Nejdřív expremiér: podle Jiřího Paroubka, jenž jako ex-Paroubek denně zvládá ještě víc paranoidních tiskovek než jako Paroubek, nahnal ministr vnitra Ivan Langer, který bude ex-Langer až za pár týdnů, těžkooděnce do ulic proto, aby odvedl pozornost od svého vtipu o štěnicích, který pronesl na nevhodném místě – na tiskovce. Protože i podle nejvyšší státní zástupkyně to Langer přehnal, tolik štěnic nebylo. Jistě: Langera všichni známe ze stínování, takže nás ničím nepřekvapí. Ale těžkooděnci? Na to je na ministerstvu přece jen moc krátce. Zkušenost s CzechTekem říká, že je nový premiér povolává až po čtvrt roce, když zjistí, že nemá nic lepšího na práci. Nechvástal se mimochodem Paroubek na své šestnácté páteční tiskovce, že o hrozbě teroristického útoku v Praze věděl už před třemi týdny?
Nyní Langer: jeho mediální dramatická forma je známá. Nejdřív se zatváří jako Langer, načež vypustí ven něco politicky velmi třaskavého – obvykle o štěnicích. Poté se znovu zatváří jako Langer a státotvorně řekne, že to jen zaslechl, zřejmě ze štěnic. Nakonec o tom napíše knihu. Jak ležím pod postelí a čtu noviny, napadla mě jedna věc. Možná nadešel i u nás po vzoru Thajska čas na tanky před státní úřady. Samozřejmě jen jako akt posílení demokracie, když se politici totálně zblázní.



Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější