Matěj Homola, zpěvák skupiny Wohnout: Po třiceti letech na skejtu bych měl bejt mrtvej | Reflex.cz
nahoru

Matěj Homola, zpěvák skupiny Wohnout: Po třiceti letech na skejtu bych měl bejt mrtvej

Marek Gregor12. června 2016 • 17:00
Frontman  skupiny Wohnout Matěj Homola:  „Po třiceti letech na skejtu bych měl bejt správně mrtvej.“
Frontman skupiny Wohnout Matěj Homola: „Po třiceti letech na skejtu bych měl bejt správně mrtvej.“
• foto: 
Nguyen Phuong Thao, archiv

Skejťákovi, fotografovi a zakladateli prvního punkového kadeřnictví u nás Matějovi Homolovi bylo v neděli 43 let. Příští sobotu s Wohnouty oslaví dvacetiny a současně vydává knihu fotografií Chci bejt jako oni, o životě pražské skateboardové komunity v letech 1985 – 2000. Může, jezdil všude: na první u-rampě na Strahově, v pirátském skate parku na Výstavišti, který jim mimochodem v rámci natáčení klipu v roce 1992 poničila skupina Pražský výběr, triky se učil na Stalinovi, na place před Novou scénou a dodnes si chodí zajezdit na Štvanici.

Matěj říká: „Jezdit v mým věku není úplně běžný, jasně, že bych po třiceti letech na skejtu měl být správně mrtvej. A že se bojím, taky už spoustu triků nedělám a dělat nechci. Spousta lidí skejt taky bere jako dětskou nebo pubertální zábavu, ve smyslu toho, že z toho vyrostou sami… V pětadvaceti jsem to měl podobně, připadal jsem si jako starej děda. Napadalo mě: „Co děláš, budeš tady lítat na skejtu, jako dítě na koloběžce?“ Pak mě to pustilo… Doteďka jezdím, znám se s mladejma, znám i tu zakladatelskou generaci před náma, která taky pořád jezdí. Ale do kolika člověk může jezdit, to se teprve ještě pozná, protože není ještě tak starej skejťák, aby se to zjistilo.“

Zánik Titaniku a 10 000 žárovek. Vychází nové album jednoho z nejvýraznějších uskupení…

V rozhovoru, který vyšel v aktuálním tištěném Reflexu č. 23, si taky přečtete, že „skate je hodně o strachu, o odvaze, dost padáš, čemuž se nedá se vyhnout. V podstatě to bolí pořád a zranění jsou běžná věc.“ I o tom, jak to dříve fungovalo v gramofonovém průmyslu, jak Wouhnouti málem vyletěli do povětří, i o Matějově vztahu s Darinou Rolincovou.

Mimochodem křest knihy Chci bejt jako oni se odehraje v Mystic skate parku na Štvanici už ve středu 15. června.

Reflex 23/2016Klíčová slova: homola, WohnoutDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,450
28,780
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější