nahoru
Glosa Viliama Bucherta

Klaus zaútočil na vedení ODS kvůli akci homosexuálů. A část strany se bouří proti primátoru Svobodovi

Viliam Buchert11. srpna 2011 • 17:23
václav klaus
václav klaus
• foto: 
Stanislav Krupař

Václav Klaus ve sporu o sobotní pochod a karneval gayů a leseb v Praze dnes poměrně ostře kritizoval vedení ODS, jež se podle něj proti akci homosexuálů neozvalo. Prezident tak učinil v reakci na prohlášení členů ODS z Vysočiny.

Ve svém dnešním prohlášení členové ODS z Vysočiny totiž píší, že „členové politické strany ODS, která obhajuje konzervativní hodnoty ve společnosti, považují za nutné vyjádřit politování nad skutečností, že primátor Prahy Bohuslav Svoboda – čelný člen ODS – převzal záštitu nad akcí ,Prague Pride‘, jejíž smysl a cíle považujeme z hlediska principů, kterým věříme, za kontroverzní“.

 

Občanští demokraté z Vysočiny dále píší: „Považujeme za principiální hájit právo každého na svobodné vyjádření a obhajobu svého názoru, aniž by byl okamžitě skandalizován a ostrakizován.“ Za správné proto považují slova prezidenta Václava Klause k této věci.

 

Prezident ihned na prohlášení odpověděl a kromě jiného napsal: „Jsem rád, že se v tomto směru ozvala alespoň část ODS, zatímco vedení ODS – pro mě naprosto nepochopitelně – mlčí. Jestli nebude jisté konzervativní názory zastávat ODS, kdo jiný to už může dělat? Pak skutečně necháváme prostor pro jakousi krajní pravici, aby se toho chopila ona.“

 Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,370
20,630
28,980
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější