nahoru
Do živého s Petrem Holcem

Do živého: Vít Bárta zakládá novou stranu – Věci veřejné II

Petr Holec21. března 2011 • 09:27
Vít Bárta
Vít Bárta
• foto: 
Václav Teichmann

Šéf a mecenáš VV Vít Bárta se rozhodl založit druhé VV, tentokrát levicově zaměřené. „Potřebujeme být ideologicky ještě pružnější,“ vysvětlil svůj záměr.

 

Impulsem prý bylo dění kolem důchodové reformy a DPH. „V pravicové koalici by nás voliči mohli začít chápat jako pravicovou stranu, což je ve volbách dost limitující. Co když ty příští vyhraje ČSSD? My proto musíme být pravicovou, ale i levicovou stranou,“ postěžoval si údajně Bárta svému politickému šéfporadci Janu Kubáčkovi, guru tzv. neideologické „politiky praktických řešení“. Ten mu doporučil založit druhé VV.

 

 

Bárta si nechal udělat průzkum a zjistil, že by se na jejich předsedkyni hodila moderátorka Martina Gavrieli. „Lidé ji podobně jako Radka Johna, volební tvář VV I, znají z televize, což do voleb obvykle funguje,“ řekl Bárta. Navíc prý oba i podobně originálně mluví, voliči si je tedy nespletou jako Kalouska s Nečasem. John zprava, Gabrieli zleva.

 

„Martina je mladá sympatická blondýnka jako já, a to mají voliči rádi,“ vysvětluje to poslankyně VV Kristýna Kočí. „A navíc se docela vyzná v zelenině, což se nám třeba u DPH hodí. Pořád nevíme, kam s mrkví a kam s okurkou.“ A nejen to: až budou VV II fotit nahý předvolební kalendář, tak ušetří; Gavrieli nemusí znovu před objektiv, má nafocenou půvabnou fotokolekci z pobytu v USA.

 

 

Bárta prý očekává, že se média k jeho novému projektu znovu postaví podezřívavě, nemá z toho ale strach. „Před volbami nám novináři prorokovali, jak se rozpadneme a podobně. A podívejte: skoro rok po volbách držím stranu pod krkem stejně pevně jako ABL,“ uvedl Bárta. „Víte, ve vládě jsme si ověřili jednu věc: všechny strany se tak zoufale drží u moci, že je ve vládě můžete vydírat, jak chcete, a stejně vždycky přilezou. Radši vám ani nebudu říkat, co všechno máme ještě v plánu.“

 

 

VV II ještě nemají hotový politický program, stejně jako s Johnem si Bárta chce nejdřív otestovat popularitu Gavrieli. „Pošleme ji v neděli párkrát k Vaškovi Moravcovi a uvidíme,“ říká Bárta. „Jestli dokáže říct jednu větu bez přeřeknutí, je naše. Jestli ne, můžeme zkusit třeba Agátu Hanychovou.“Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
21,830
29,070
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře