Amerika je o krok blíž k povolení sňatků homosexuálů | Reflex.cz
reklama
nahoru

Amerika je o krok blíž k povolení sňatků homosexuálů

Adam Kolář27. února 2011 • 08:00
christopher street day
christopher street day
• foto: 
markus merz

Poté, co se z Bílého domu ozvalo, že Obama a jeho administrativa už nebudou nadále podporovat legislativu, jež zakazuje sňatek mezi gayi a lesbičkami, rozpoutala se v Americe vlna emocí. Zatímco aktivisté už slaví, federální vláda zvažuje, zdali následovat Obamu, nebo nadále blokovat homosexuálům jejich sňatky.

reklama

Je jasné, že zakazovat lidem, kteří se od přírody mají rádi a nemohou s tím nic dělat, jen se milovat, je naprosto ubohé a dětinské. Jako by Amerika nemohla alespoň jednou mít tak čistý rejstřík, že by si opravdu každý včetně průměrného Antiameričana sedl na zadek a s úžasem řekl: Tak, teď jste se přemohli a hele, jak vám to prospělo. Pokud se Obama opravdu zaslouží o dotažení této legislativy k jejímu konci a vytvoří novou, jež umožní sňatky homosexuálům, bude konečně moct zvednout nobelovku nad hlavu a zajásat, že ví, za co ji má.

 

 

Osm států v Americe již tyto sňatky povoluje. Ovšem bez federálního zákona vám je tento sňatek vesměs k ničemu. Máte jen kus papíru, který platí ve vašem státě, a to do doby, než přijede federální agent, papír roztrhá a nazdar. Funguje to přesně tak jako zákony o marihuaně. Některé státy ji povolují, avšak federálně je zakázána, a proto jednou za čas přijedou do těchto oblastí federální agenti a veškerou ganju zabaví.

 

 

Ono ne nadarmo má slovo gay dva významy. V původní britské angličtině je slovo ekvivalentem „happy“, tudíž štastný. Dopřejte tedy pořádný „gay“ pocit americkým gayům. Rozhodnutí má soud vynést do 11. března.Klíčová slova:Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama