John prohrál boj se zápachem | Reflex.cz
reklama
nahoru

John prohrál boj se zápachem

Jan Jandourek13. května 2010 • 14:50
Radek John
Radek John
• foto: 
Reuters

Věcem veřejným to s jejich pomocnou stráží nějak nevyšlo. Nejdříve si strana zavedla "sociálně-intervenční hlídky", které intervenovaly v některých pražských čtvrtích tak, že v reflexních vestách obtěžovaly podezřelé elementy a domlouvaly jim. Upozorňovaly je prý na to, že má kolem nich být pořádek a nemají být cítit alkoholem, což je samozřejmě pravda přímo zenově průzračná.

reklama

 

Pak se ukázalo, že celá tahle věc veřejná je nějak trapná, protože připomíná jiné hlídky, co si zřizovali nacisté a komunisté, a tak se na základě referenda mezi příznivci strany Johnovci teď rozhodli, že hlídky stáhnou. Zvlášť když se za elementy začali převlékat novináři a testovat, jak si s nimi pomocná stráž poradí, se to celé mohlo zvrhnout. Škoda, mohla být ještě legrace.

 

Pro strážce z VV je typické, že se pustili cestou nejsnazšího odporu. Najít si osamělého bezdomovce a upozorňovat ho na nepořádek a zápach je jistě jednodušší, než vstoupit do tramvaje a upozorňovat spoluobčany, že polovina z nich kvůli horku a nepoužívání deodorantů zapáchá stejně jako lidé ze sociálního dna. Ale zapáchající spoluobčan v tramvaji je potenciální volič a je jich hodně, tak se do toho raději odvážlivci ani nepustili. Přece jen reflexní vesta není neprůstřelná vesta.

 

Strážci z VV tak nějak chyběli v zimě, když nebylo v ulicích pro sníh kam šlápnout, stejně tak chybí teď, když tzv. pejskaři, abych ten segment obyvatel slušně nazval, zamořují svět psími výkaly. Alkoholem drogami a nezájmem o veřejné věci podlomený lúzr je ale jednodušší klient.

 

V každém případě bude zajímavé sledovat, jak se strana s takovým kiksem vyrovná. Buď byly hlídky užitečné a pak je měla strana nechat, nebo byly k ničemu, což napadlo předem každé malé dítě, a pak by měl někdo za tento trapas převzít odpovědnost a odejít od válu.

Konec konců, není třeba věšet hlavu. Když se člověk neuchytí v politice, ještě pořád budou k dispozici ty vesty a třeba při zametání chodníků by se mohly hodit.Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama