nahoru

Osmý den Milana Knížáka

MILAN KNÍŽÁK 18. dubna 2002 • 14:49

Foto
Bývalá ministryně spravedlnosti Vlasta Parkanová prohlásila v tisku, jak je ostudné, že současná vláda otevřela v Benešově vile jako Památník Edvarda Beneše pouze horní patro a zbytek využívá jako rekreační objekt. Toto tvrzení ovšem postrádá souvislosti. Benešova vila v Sezimově Ústí byla po smrti E. Beneše všemi vládami využívána jako rekreační objekt až do doby, kdy současný ministr kultury Pavel Dostál prosadil zřízení Benešov a památníku. Vlasta Parkanová, která pochází ze Sezimova Ústí a také byla členkou vlády,neudělala pro otevření památníku nic. Za její vlády se nehnulo ani prstem.
Proč uvádím tento příklad? Je to proto, že podobné praktiky jsou v naší společnosti, bohužel, obvyklé a to i na těch nejvyšších úrovních. Pan Svoboda, předseda KDU-ČSL, s předsedkyní US paní Marvanovou osočují Klause a Zemana z vyvolávání paniky ohledně Benešových dekretů. Nejen že někteří členové z vedení jejich stran to ani nevědí, ale činí tak (podle sarajevského zvyku) v době, kdy Klaus je v nemocnici a Zeman v zahraničí. Znevažovat nebezpečí, které by jejich zrušením České republice hrozilo, je trestuhodné a mohlo by se nám krutě nevyplatit.
Je rozšířeným zvykem, že pokud nelžeme, tak alespoň neříkáme celou pravdu, jen účelově vyjímáme skutečnosti, které se nám hodí, a z nich tvoříme falešný obraz. Čemu máme věřit? Média nejsou ani trochu nezávislá, každý plátek zaujímá nějakou politickou pozici, někomu straní, jinému laje, ale přitom všichni prohlašují, jak jsou objektivní. Bylo by lépe říct "jsem prohradní", "jsem proklausovský", "jsem promarťanský". Pod povrchem rozvařené české bramboračky se skrývají ostré parciální vášně, osobní či skupinové zájmy a touhy po moci. Často slýchávám o tom, jak jsme kulturní. Nevím, v čem naše kulturnost spočívá. Nejspíš jsme jen zadek světa. I když i to je moc. Jen zadečíček. Prdelinka.

MILAN KNÍŽÁK


Kurzy měn
25,330
20,540
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře