nahoru

Guláš

2. dubna 2005 • 00:12

Zdá se, že cyklus České televize Potomci slavných chytl druhý dech. Pokračování věnované potomkům spisovatele Vladimíra Neffa bylo v tomhle ohledu sevřené, a proto soustředěné: především díky Ondřeji Neffovi, vynikajícímu vypravěči, který přirozeně pokračuje v tom, co jeho tatínek započal.
(VO)

Zpěvák kapely U2 není jen advokát Afriky, ale i svých hudebních kolegů. Minulý týden se objevil u soudu, aby obhajoval kytaristu R.E.M. Petera Bucka, který byl loni v dubnu obviněn z opilosti, napadení a poškození porcelánového nádobí na palubě letadla ze Seattlu do Londýna. Bono ho popsal jako velmi tichého muže, který je proslulý svou mírumilovností. "Dokonce se mnou odmítl boxovat, protože to považuje za příliš agresívní sport. Odehráli jsme společně mnoho koncertů a mohu odpřisáhnout, že jsem obžalovaného nikdy neviděl opilého, natož pod vlivem drog. Považuji toto obvinění za absurdní, nechápu, co se mu muselo stát." Buck byl na základě tohoto tvrzení zproštěn obžaloby. Hledáte snad advokáta?
(HOD)

Legendy výtvarného umění odcházejí. Měsíc po nejslavnějším českém skláři zemřel v sobotu 23. března v šestaosmdesáti letech malíř Jan Kotík. Všestranný umělec: člen Skupiny 42, průkopník expresívní abstrakce, v padesátých letech osobitý sklářský výtvarník, ale také teoretik a filozof, překladatel. Někdejší ředitel Národní galerie a též kamarád ze Skupiny 42 Jiří Kotalík o něm říkal, že rozuměl modernímu umění víc než většina kunsthistoriků.
(VLK)

Nemám zrovna v oblibě "sebrané spisy" kritiků a publicistů, které se objevují v podobě různých výborů z publicistiky a mají sklon se proměnit ve snůšku článků a článečků držících pohromadě jen osobou autora. Teď na tohle pole vstoupil svou knížkou Deset pro cent naděje (Dokořán) pětatřicetiletý literární a filmový kritik Jiří Peňás. A musím uznat, že dobře udělal. Celek ukazuje, že jeho názor dokáže přežít onu chvíli, kdy čtenář sáhne po novinách. Jen si mohli se Zbyňkem Petráčkem odpustit ten samožerný úvod a doslov, které soudy v knize vyslovené podvracejí.
(JRF)Kurzy měn
25,270
20,500
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře