nahoru

Film

JAN JAROŠ 2. dubna 2005 • 00:12

HRABĚ MONTE CRISTO

GB 2001; režie Kevin Reynolds; hraje James Caviezel, Dagmara Domincziková, Richard Harris

Členitý Dumasův román, plný četných odboček a převleků, byl osekán na samou dějovovou dřeň, takže je zjednodušováno vše, co zjednodušit lze. Zaujmout snad mohou jen zešeřelé scenérie - příběh sám občas hraničí s nechtěnou sebeparodií. Drasticky, ba protismyslně se změnilo vyznění příběhu: podobně jako nedávno uvedený televizní seriál směřuje i tento film ke všeobjímajícímu happy endu. Mstitel, jenž trestá viníky svého zničeného života, se dočká nejen někdejší snoubenky, ale i již dospělého syna, s nimiž odchází vstříc zaslouženému štěstí.

DANNYHO PARŤÁCI

USA 2001; režie Steven Soderbergh; hraje George Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Matt Damon, Julia Robertsová

Zlodějské komedie vždy patřily k divácky oblíbeným žánrům, fascinovaly ctihodnými hrdiny, kteří elegantně k pořádnému balíku peněz přišli. Tato hvězdně obsazená hollywoodská historka navíc předkládá takových záviděníhodných sympaťáků bezmála celý tucet. Podařená parta se totiž nerozhodne pro nic menšího než grandiózní loupež v samotném srdci hazardu, v Las Vegas. Film je to bezvadně ušitý stejně jako obleky protagonistů a příjemné na něm je, že vůbec nic nepředstírá. Spoléhá na osvědčené jistoty, pohrává si s ironickými bonmoty, takže nakonec nevadí ani jistá ledabylost, s jakou byl celý projekt uháčkován.

TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA

USA 2001; režie Wes Anderson; hraje Gene Hackman, Anjelica Hustonová, Gwyneth Paltrowová, Bill Murray, Danny Glover

Americký film (v originále nazývaný Royal Tannenbaums) se svým českým názvem nezakrytě hlásí ke známému televiznímu seriálu, ale bohužel se ani nepřibližuje k jeho zábavnosti. Zdá se, že autoři filmu se nemohli rozhodnout, zda chtějí natočit nezávaznou, zveličovanou komedii ze zákulisí jedné rodiny, či spíše spět k prohmatávání dávných vin, které zanechávají patrné stopy podnes. Vznikl tak mnohdy nespojitý útvar, jenž místy dojímá, místy rozveseluje, ale především zanechává nepříjemnou pachuť nedomyšleného dílka, které nakonec těží hlavně z bizarností nejrůznějšího druhu.

JAN JAROŠ


Kurzy měn
25,310
20,600
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře