nahoru

Guláš

1. dubna 2005 • 04:27

Pozoruhodný klip se slavnou modelkou Kate Mossovou natočila šansonová diva Marianne Faithfullová ke skladbě Sex With Strangers, která je prvním singlem z její dlouho očekávané desky Kissin Time; podílela se na ní kapela Blur a multiinstrumentalisté Beck, Billy Corgan ze Smashing Pumpkins a zpěvák skupiny Pulp Jarvis Cocker. Obrazový doprovod k této pochmurné písni se nese v mystické atmosféře plné podivných proměn a silně erotických motivů. Škoda že u nás nemáme žádný hudební pořad, jenž by uváděl videoklipy jiných umělců, než je Ilona Csáková a Daniel Hůlka. Pak nezbývá než surfovat po Internetu a na klipy se dívat na dotmusic.com.
(HOD)

Dobrá zpráva! Českokrumlovské Egon Schiele Art Centrum dostalo rakouské ocenění za přeshraniční kulturní činnost. Ta zpráva je dobrá jednak proto, že si ji Centrum za svoji aktivitu, za všechny svoje výstavy a nadregionální projekty opravdu zaslouží, jednak proto, že tohle ocenění přišlo z Rakouska, o němž si bohužel mnozí našinci myslí, že nemá Česko kvůli Temelínu příliš v lásce. Rakouský státní tajemník pro umění a média Franz Morak k tomu mimo jiné řekl, že ocenění "je důkazem, že kultura nezávisle na politické situaci urovnává cesty přes hranice, podporuje vzájemné porozumění...". Zní to jako fráze, ale není. Teď aby se stejně velkoryse chovali také politici.
(VO)

Novou tvář na sebe vzala prvním číslem už čtyřiadvacátého ročníku kulturněhistorická revue Dějiny a současnost. Větší formát připodobňující tento časopis jiným magazínům, barevné fotografie iv textu, křídový papír a samozřejmě i vyšší cena: 69 Kč, pro předplatitele o dvacet méně. Ale to není tak drahé, řekne si milovník piva, jichž je mezi historiky a s nimi spřízněnými hojně, to je kolem tří dvanáctek. Tak hezký časopis se ovšem už na čtení v hospodě moc nehodí, a tudíž milovník historie na něm vlastně nic neprodělá.
(JRF)

Poté, co Katka vyhořela při sprintu, Pavel Čapek plačky pro hlásil, že ze sebe musel vydolovat zbytky profesionalismu, aby dokomentoval zbytek závodu. Takové řeči jsou dost neprofesionální.
(TES)Kurzy měn
25,300
20,480
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře