nahoru

Nominace na cenu Zavináč 2001

PETR MATOUŠEK 19. února 2002 • 16:00

Kdo byl v loňském roce nejlepší na českém Internetu? Částečnou odpověď na tuto otázku dává seznam nominací, které na tiskové konferenci v pražském klubu Lávka zveřejnila Akademie českého Internetu. Z nominovaných osobností či projektů vzejdou letošní vítězové výročních cen Zavináč 2001. Jejich jména budou oznámena na slavnostním večeru, který se koná 20. 02. 2002 od 20.02 hodin v klubu Lávka. Moderátorem večera bude herec Jaroslav Dušek a vystoupí na něm také skupina Vltava.

O rozdělení cen výročních internetových cen Zavináč rozhoduje každoročně odborná porota, již tvoří významné osobnosti českého Internetu. Členy poroty se automaticky stávají také všichni držitelé cen z předešlých ročníků. Hlasování probíhá ve dvou kolech. V prvním kole členové poroty označují podle jejich názoru ty projekty či osobnosti, které v minulém roce znamenaly pro český Internet největší přínos. Toto hlasování letos probíhalo v lednu 2002. Vždy tři projekty či osobnosti s největším počtem bodů jsou v každé kategorii nominovány do finále. Z nich vybírají členové Akademie vítěze ve druhém kole hlasování. Jména vítězů budou oznámena na slavnostním večeru.
A kdo byl za loňský rok nominován? V prestižní kategorii o nejlepší portál to byla stejně jako loni tzv. velká trojka: Atlas, Centrum a Seznam. Další nominace následují. Nejlepší zpravodajský web: České noviny, iDnes, Lupa. Nejlepší zábavný server: Flashfun, Kompost, Novinky. Nejlepší obchod: Bílé zboží, Obchodní dům, Vltava. Nejlepší internetová služba: eBanka, Justice.cz, Mapy Atlasu. Nejlepší web firmy nebo instituce: Justice.cz (Ministerstvo spravedlnosti), Ministerstvo vnitra, Škoda Auto. Nejlepší wapová stránka: Click, iDnes, Jízdní řády (Vlakbus.cz). Nejlepší internetový podnikatel: Marek Antoš, Jiří Hlavenka, Ivo Lukačovič. Nejlepší webový designér: Adam Hauner, Tomáš Moščák, Míša Suchá. Nejlepší internetový novinář: Miloš Čermák, Jiří Peterka, Ladislav Zajíček.

PETR MATOUŠEK


Kurzy měn
25,300
20,480
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře