nahoru

Guláš

7. února 2002 • 07:51

Promítač na Febiofestu nepřál íránskému filmu Dvě ženy. Pustil nám jednotlivé díly napřeskáčku, takže vybudoval systém důmyslných, avšak nechtěných reminiscencí, které by asi zaskočily i samotnou režisérku filmu. Nechci však pranýřovat promítače, koneckonců, možná byly krabice špatně označeny a on za to nemohl, zaskočilo mne spíš, že ani zmrzačený příběh neztratil sílu a nikdo v sále se nenudil. Při vědomí, že na některé filmy se nedá dívat, i když v kabině promítače nenastane problém, je to obdivuhodné.
(TES)

Časopis Esquire má zvláštní tematický rozptyl. Na jedné straně radí, jak se zbavit přítelkyně ("Kdykoliv okolo ní jdete, musíte si krknout nebo pořádně prdnout. Na záchodě po sobě nesplachujte a zkuste si i neutírat zadek..."), jinde se zabývá básnickou tvorbou Milana Knížáka. Nemilosrdně ji cupuje. Kdo je však schopen otisknout takové bláboly (viz rady), měl by být natolik soudný a kultuře se vyhýbat oklikou.
(VO)

První letošní číslo měsíčníku Host přináší rozhovor s kritikem, spisovatelem, publicistou a literárním vědcem Martinem C. Putnou (33), v němž se mj. vyznává z toho, že ten, kdo si zvykl "povídat" si "s Vergilii a Goethy a Hölderliny" a zvykne si uvažovat "v rozměrech staletí", těžko může být generačním mluvčím. Je ovšem otázka, zda by, kdyby mohli, vybrali si Goethové za mluvčího právě Putnu.
(JRF)

Prestižní britský hudební časopis Q rád rekapituluje minulost - v aktuálním lednovém čísle sestavil žebříček padesáti nejlepších písní všech dob; je to samozřejmě subjektivní, ale zajímavé. V zastoupení všech hudebních žánrů a dekád byli na třetí místo vybráni The Beatles s písní A Hard Day´s Night, druhé místo patří opusu Firestarter od Prodigy, za nejlepší skladbu je považována punková hymna God Save The Queen kapely Sex Pistols. Dejme tomu, je to jen hra. Ale stejně by mě zajímalo, jaká píseň by zvítězila v podobné hitparádě tuzemských hudebních kritiků. Krylova Bratříčku, zavírej vrátka? Amerika skupiny Lucie? Hodinový hotel od Mňágy & Žďorp?
(HOD)Kurzy měn
25,300
20,500
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře