nahoru

Co vám kazí náladu?

1. dubna 2005 • 04:25

VLADIMÍR HULEC, Divadelní noviny: Tak nám zase sahají

na nezávislou kulturu ... Tahanice kolem pražského klubu Roxy nejsou projevem starostí o hluk v pražských ulicích, to by se jinak musela ihned uzavřít autostráda projíždějící centrem jak lovecký nůž břichem medvěda. Kvůli té trpí daleko větším hlukem a drkotem a čmoudem mnohem víc bytů a rodin než těch, které si stěžují na provoz Roxy.Miliónová pokuta klubu Roxy, jenž se jako jediný v centru Prahy koncepčně věnuje nezávislé kultuře včetně experimentálního divadla všech stylů, forem a žánrů, je útokem šedé zóny na mladou kulturu. Zvítězí-li, bude to důkazem nastupující "husákovské" normalizace konzumu a stádnosti. Stačí jen nahradit jméno bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ současnými magistrátními úředníky Prahy 1, kteří o osudu Roxy (a potažmo nezávislé kultury v Praze 1) rozhodují.

ZDENĚK A. TICHÝ, volný novinář: Tak nám na ministerstvu kultury řádí tajemný fantóm. Při výběrovém řízení na ředitele Státní opery Praha "nějak" zmizela přihláška jednoho z uchazečů, a tak ministr Dostál musel ohlášení vítěze odložit a celé řízení se proměnilo v nastavovanou kaši. Takový šlendrián by neměl být možný,ani kdyby šlo o konkurs na provozování půjčovny loděk. Natož při výběru šéfa přední operní scény!

RICHARD ERML, Divadelní noviny: Před osmi lety zvítězil režisér Michal Dočekal se svou koncepcí v konkursu na místo uměleckého šéfa Divadla Komedie. V minulém roce uspěl se svou představou i v klání o post šéfa činohry Národního divadla. Docela mě překvapuje Dočekalův úžas nad tím, že pražský magistrát vypsal výběrové řízení na jím uvolněné místo v Divadle Komedie. Pokud chtěl v Komedii zachovat existující herecký soubor,měl se o svého nástupce zajímat poněkud dříve. Nyní jsou dveře do Komedie otevřené stejně jako před osmi lety a Dočekalovo strašení případnou komercializací je, slušně řečeno, zpozdilé.

Bojíme se o osud Roxy. Never more proto putuje magistrátním úředníkům Prahy 1, kteří usilují o život tohoto skvělého klubu.Kurzy měn
25,290
20,510
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře