nahoru

S bubnem až do nebe

Petr Holec 17. ledna 2002 • 15:47

Na schodu vedle pódia pro diskžokeje, jemuž tu záměrně neříkám dýdžej, zběsile tancují dvě štíhlé dívky. Jsou o něco rychlejší než rytmus a melodie v sále, nápadně se podobající předvařeným tanečním flákům z komerčních rádií, to ale nevadí. Cédéčko těžko zrychlíte. Je pátek, polovina prosince, krátce před třiadvacátou hodinou. O patro výš probíhá maturitní ples a venku mrzne, až praští.

Určitě ne však zde, na táborském Disku 603 pod hotelem Palcát, z jehož proskleného vchodu právě vypakovali partu lidí kouřících trávu. Vše nasvědčuje tomu, že hlavní pro gram dnešní noci se blíží. O světla na dvou barech se líně otírají chuchvalce šedomodrého cigaretového dýmu a někteří návštěvníci už odložili notnou část svých oděvů. Ve vzduchu se mísí lepkavý pach potu s ženskými parfémy a rozlitým pivem a někde nahoře u stropu má viset i trocha sexu.

DISKOBUBNOVÁNÍ

Oba aktéři už jsou na svých místech. Skrz skrumáž nalitých mladíků vidím na pódiu moderátora Evropy 2 Marka Řeřichu a jeho kolegu, přes den asistenta pražských vyšetřovatelů Pavla Hájka, vulgo doktora Bubna, moderátora nočního pořadu Sexíček a donedávna i Erotického bubnování na TV3. Moderátoři pražského rádia plus prsatá striptérka objíždějí v různých sestavách české diskotéky, na nichž vystupují s erotickým - a teď jsem význam tohoto slova hodně napružil - programem. V repertoáru veterána Bubna, jenž už takhle cestuje čtyři roky, je pětadvacet "sexuálních čísel", víc mi ale z obavy o své "know-how" nechtěl prozradit. Vítěze odměňuje nejrůznějšími cenami, od robertka až po láhev sektu. V 603 začíná hodinu před půlnocí, kdy je zábava nejintenzívnější a většina z přibližně sto padesáti převážně velmi mladých návštěvníků může ještě stát. Končí okolo druhé, kdy lze ustát téměř všechno, protože skoro nikdo už nestojí. Nikdy jsem neslyšel Sexíček, zato jsem viděl Erotické bubnování, oscilující někde mezi Peříčkem ve svých mírnějších začátcích a pornosklepem, takže jsem podobnou tonáž očekával i v Táboře. Buben je dnes oblečen do bílých lékařských kalhot a trika, bez tradičního prezervativu na hlavě, ale s nápisem oral na hrudi a anal na zádech. Čtyři roky, po které se svým programem vystupuje, stačily, aby ho role diskotékového sexuologa a vypravěče sprostých narážek zcela pohltila. Hned tak něco ho nevykolejí. Sotva otevře pusu, vyjde salva peprných slov, a když je v sále nejhůř, což se občas stane, kryje mu záda Marek Řeřicha s kufrem tanečních pecek (jeho krédo: mixážní pult, kartáček na zuby a holku nepůjčuju! P. S.: A ctím toto pořadí.). Není snadné psát o něčem podobném, a to ze tří důvodů. Za prvé - vystoupení od vystoupení se značně liší a zde, v Táboře, kam přijel už počtvrté, nemá Buben nejlepší den. Za druhé - vydržet více než dvě hodiny jeho bubnování a vcítit se do zábavy, jíž asistujete, vyžaduje hladinu alkoholu v krvi srovnatelnou s okolím, jinak zůstanete civět s otevřenou pusou (i když i pro tu najde Buben zakrátko řešení). Nebyl by to problém s lehce přiopilými lidmi, jenže dost návštěvníků 603 si v okolních hospodách rozšiřovalo mantinely zábavy dávno před diskotékou, takže během vrcholu Bubnovy performance už byli daleko za svým zenitem a neprobral je ani drsný hlas, jímž Buben sem tam prořízne hustý vzduch výrazy jako kozy, čurák a mrdat. " Občas to musím proložit košilatejma fórama nebo tvrďárnama," popisuje Buben svou metodu a vás napadne, že Soňa Polonyiová je vlastně Matka Tereza. A za třetí, většině lidí se podobná zábava líbí, a to i po tom, co druhý či třetí den vystřízliví. Dokazuje to četnost nejen Bubnových vystoupení, ale i více navštěvované a podobně koncipované Sextravaganzy a zájem majitelů diskoték. Přesto zde kromě Řeřichy a Bubna nebudu nikoho jmenovat a i obličeje na fotografiích zůstanou rozostřené.

SLEČNA "PRAČKA"

Doktor Buben odložil sklenici s pivem, popadl mikrofon a talíř s tlustými klobásami a vyrazil na parket, z něhož mezitím trochu ustoupili tancující. Při pohledu na jeho doktorský oděv, býčí šíji pod téměř vyholenou hlavou a boxerský nos jsem si vzpomněl na scénu z filmu Salamandr, v níž se "Chirurg" chystá aplikovat finální torturu. Bubnovo entrée je však mírnější. Jde teprve o zahřívací kolo, dívčí soutěž, Bubnem pracovně nazvanou "Miss Pračka na ocasy" a doprovozenou vysvětlením " která polkne největšího čuráka". Její kouzlo spočívá v tom, že všechny přihlásivší se či jinými lidmi zlomyslně nastrčené dívky vyfasují klobásu a ta, která dokáže polknout její největší část, vítězí. Soutěž trochu drhne, dívky se stydí, Buben však zůstává v klidu. Má vlastní vytříbený styl, hlasitostí se blížící Petru Novotnému, jen s tím rozdílem, že se nesměje vlastním vtipům. Možná i proto, že žádné neříká, zato však individuálně hecuje soutěžící, prochází mezi nimi a snaží se přimět okolostojící, aby fandili. Klobásy nakonec mizí v dívčích ústech a za pár minut je dobojováno. Buben vyhlásí vítězku, vrátí se ke sklenici piva a Řeřicha začne čaro vat za mixákem. Šel jsem k baru a zeptal se pohledné osmnáctileté dívky, jež se soutěže nezúčastnila, jak se jí líbila. Obrátila oči v sloup a řekla, že Buben je humusák. "Už jsem tady jeho show jednou viděla a řekla bych, že dneska je to ještě horší než minule. Navíc tu jsou všichni hrozně opilí," dodala. A proč je tady? "Protože nikde jinde nic jinýho není." Atmosféra prozatím nenadchla ani striptérku. "Sextravaganzy jsou mnohem lepší, chodí na ně víc lidí a líp se baví. Tady jsou všichni hrozně opilí a ani prostředí není hezký." Buben ale ještě zdaleka nevytáhl z rukávu svá nejlepší čísla. Asi po půlhodině oznamuje druhou soutěž, tentokrát o dívku s " největšíma kozama". Fígl spočívá v tom, že nevítězí dívka s největšími ňadry, nýbrž ta s největším rozdílem obvodu prsou a pasu. "Je to proto, aby nevítězily nejtlustší holky, ale fakt ty s největšíma prsama," vysvětluje mi Buben. Krátce po vyhlášení soutěže se v záři světel na tanečním parketu ocitá osamělá plnoštíhlá dívka, která se přihlásila skoro ještě před vyhlášením. Buben ji přeměřuje, s výsledkem na metru ale není moc spokojen. Přesto to chvíli vypadá, že první dívka vyhraje, protože jiným se do soutěže moc nechce. Pak však na parket strčí svou štíhlou a nadmíru obdařenou přítelkyni kluk z davu naproti pódiu a je konec. Naměřený rozdíl potěší jak Bubna, tak pár, jenž se obejme. Buben se opět vrací k pivu na pódiu a Marek Řeřicha znovu čaruje za mixákem.

NEJLEPŠÍ FRAJER

S postupující nocí přitvrzuje i Buben. Asi po další půlhodince přichází na řadu soutěž pro kluky, konkrétně o nejchlupatějšího na prsou a taky tam dole. Na parketu to opět moc nevře, stejně jako předtím tu osamoceně stojí adept, jenž si zřejmě spletl soutěž a hned po bryskní Bubnově kontrole ochlupení vršku končí, ještě než stačil ukázat spodek. Na parket začínají strkat své ostýchavé kluky i jejich přítelkyně či kamarádi a nakonec jich tam skutečně několik končí. Opět kontrola ochlupení, vyhlášení vítěze a gradace večera. Soutěž o "nejlepší nazdobení frajera", při níž holky nazdobí svlečené kluky šlehačkou a pak své dílo olízají. K Bubnovu velkému překvapení se jedna z dívek odvázala trochu víc, než sám čekal, a v podstatě na dotyčném provedla orální sex, čímž si vysloužila velký údiv a aplaus. Bohužel jsem neviděl, čím Buben odměnil její odvahu, neboť můj zorný úhel uzavřel dav oživlých a rozjásaných diváků, snažících se natlačit co nejblíže a vychutnat závěrečný akt. Závěr je tradiční, jako na většině diskoték. Přichází již zmíněná striptérka a soutěž o nejrychlejší rozepnutí a sundání její podprsenky. Čtyři kluci mají procvičit obratnost svých prstů, bohužel jednoho rozjelo předchozí číslo natolik, že zapomněl, co je smyslem soutěže, a podprsenku z dívky serval tak, že jí z vystoupení zůstala jen modřina na paži. "Mohl vyhrát šampaňský, ale machroval před kamarádama a nemá nic," okomentoval jeho razanci později Buben. Po vyhlášení vítěze Buben končí vlastní bubnování a otěže opět až do konce noci přebírá Marek Řeřicha. Pro dnešek to stačilo.

ZASMÁT SE SÁM SOBĚ

Ráno jsem se s Bubnem i jeho striptérkou, jinak celkem milou dívkou, setkal u snídaně v hotelu Palcát. Sám neměl z předchozí noci valný pocit, postrádala prý obvyklé grády. Striptérku bolela paže a mě trápila kocovina, jak jsem se pokoušel rychle do sebe kopnout dost piv a panáků. Zeptal jsem se Bubna na jeho vystoupení a zároveň mu řekl, co o něm a jeho show míní pohledná dívka z diskotéky. "Včera byla jedna z mých nejhorších nocí," přiznal. Podobné fiasko zažil ještě v Brně a Teplicích. " Už jsem tady počtvrté. Z těch, co na mě přišli minule, přišla včera tak třetina a ti včerejší byli hrozně mladí, opilí a neuměli se bavit. Někteří se přišli jen podívat, jak se nachytají druzí, nebo dělají ramena a pak před sebe strkají druhé. Obvykle dotahujeme soutěže dál, s takhle mladými lidmi si ale musím dávat pozor na paragraf. Starší umějí pít, mají sexuální zkušenosti a berou to jako srandu. Klidně se svléknou a osahávají se." Někteří jdou ještě dál, jako například pár v Kácově. Ti na parketu předvedli regulérní pohlavní styk a Buben je musel decentně přerušit. Pak mi přece jen prozradil další kousek ze svého repertoáru - "lízání pekáčů na čas". Při něm nechá zájemce vylízat skutečné pekáče, naplněné šlehačkou, chilli kořením a majolkou. Jeho dojem z vlastního nápadu je naprosto správný: " Je to spíš na poblití." Z poslední nepovedené táborské noci Buben vyvodil ponaučení do budoucnosti. "Včerejšek mě utvrdil, že nemá smysl dělat to kvůli penězům. Do stejného města nepojedu víckrát než jednou ročně. Chci, aby se lidi drželi za koule a smáli se sami sobě. Berou mě jako šok a sex natvrdo." Nepochybně druhý správný dojem.Kurzy měn
25,290
20,510
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře