nahoru

Jágrův blafák

15. února 2001 • 00:00

Jaromír JágrV uplynulých týdnech jsem se vám snažil přiblížit život v našem týmu, který má prvního evropského trenéra v historii NHL a do něhož se vrátil nejlepší hráč ze všech, kteří kdy vzali do ruky hokejku. Děkuji všem, kteří mě rádi čtou, snad vám moje povídání připadá zajímavé. Zároveň se omlouvám nespokojeným pisatelům - věřím, že přes zjevné rozladění dosud mé sloupky nějak přežili. Byl jsem Reflexem požádán, zdali bych čtenářům tohoto časopisu nepřinášel zajímavosti z prostředí, které je většině z nich jistě poněkud vzdálené. Dělal jsem a dělám to rád, negativní odezva na mé vyprávění mě samozřejmě mrzí.

Těším se na play-offs a pamatuji si hlavně dva momenty, jež atmosféru v mužstvu výrazně změnily. Když jsem požádal o trejd, zavolal mi generální manažer Craig Patrick, že by se mnou Mario rád mluvil. "Co kdybych ti sehnal hráče, který by ti pomohl?" říká mi Mario. "Toho nezaplatíš, dobří hráči stojí moc peněz," odpovídám mu. Podíval se na mě a jen jakoby náhodou utrousil: "A co kdybych to zkusil sám ..." To bylo tři týdny před tím, než oficiálně oznámil, že se vrací. Vždycky si to budu pamatovat stejně jako situaci na střídačce v zápase s New York Islanders. Hráči soupeře jezdili před naši střídačku a otevřeně nám vyhrožovali: "Uvidíte, co se vám stane, sotva vlezete na led." Takhle zjevně se nám ještě nikdo nevysmíval.

Ostrované dobře věděli, že v našem mužstvu není nikdo, kdo by se jim otevřeně postavil.

Mario to všechno ze střídačky pozoroval. Mario nikdy nekřičí. Když hrál kdysi vynikající Zubov při přesilovkách moc na sebe, Mario řekl jenom: "Hm."

A druhý den s námi už Zuby nebyl.

Teď také nic neříkal. Pamatuji si to dobře, protože seděl vedle mne. Pak se ke mně otočil a jen poznamenal: "This is no respect. Party is over." A zábava byla skutečně u konce. Druhý den přišli tři zabijáci.

I když se to všechno stalo už dříve, vracím se k tomu úmyslně, neboť tady se asi rodila správná skladba našeho týmu. Před necelým týdnem jsme hráli s New Jersey Devils, jedním z nejlepších týmů NHL, a otočili jsme prohraný zápas.

Před chvílí přišel do kabiny jeden z největších vtipkařů, obránce Bergevin, a řekl: "Chlapci, pokud budu hrát tak jako teď, tak se dostaneme nejméně do finale." Všichni jsme se smáli, ale napadlo nás, že se možná rodí jeden krásný příběh. Snad nám to vyjde, držte nám palce.

podpisKurzy měn
25,270
20,500
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře