nahoru

Never more

8. února 2001 • 00:00

Lenka LindaurováLenka Lindaurová, šéfredaktorka časopisu Umělec: Zákonodárci za zákon proti graffiti. Ne že bych byla z těchto nápisů zrovna nadšená, ale patří prostě ke svobodě vyjádření. Tento způsob represe je nepřiměřený a srandovní v době, kdy ve světě se konají aukce graffiti, nad kterými všichni zívají. Vládci se zase jen víc izolovali od ulice.


Martin DostálMartin Dostál, režisér a kurátor: Sponzorství výtvarných či jiných uměleckých aktivit je skvělé a prospěšné. Je však dobré vědět, že na jedné straně jsou myšlenky, díla, akce, hodnoty a na druhé peníze. Peníze jsou pouhým prostředníkem a funkčním hybatelem prvého, samy o sobě nic neznamenají stejně jako instituce, jež jimi oplývají. Ty kulturně civilizovanější vědí, že jim sluší decentnost v pozadí, protože tuší, že peníze jsou agresívní a mohly by všem přerůst přes hlavu. A také vědí, že sponzoring není reklama. Dávejte tedy bacha na všechny, jejichž loga už jsou větší a barevnější než pořádající kulturní instituce.


Petr VolfPetr Volf, Reflex: Never more bych měl raději napsat sprejem na zeď Poslanecké sněmovny, aby si toho poslanci všimli: tresty od jednoho až do osmi roků pro graffitisty - to je stejná hovadina jako někoho poslat za katr kvůli pěstování bylin pro vlastní potřebu.


Vzhledem k názorové shodě Reflexu a Umělce není co řešit: never more poslancům za absurdní kladivo na graffiti!Kurzy měn
25,300
20,480
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře