nahoru

Televize

8. února 2001 • 00:00

PINK FLOYD ZA ZDÍ

pátek 9. 2., ČT 2, 23.25

Uplynula již dvě desetiletí od doby, kdy britská skupina Pink Floyd dobyla svět (nejprve koncertní sály, poté divadelní jeviště a následně též filmová plátna) projektem The Wall neboli Zeď. Metaforický příběh plný smělých příměrů i drásavé muziky si uchoval nadčasovou platnost dodnes.

VEČER NA TÉMA - GLOBALIZACE

sobota 10. 2., ČT 2, 20.00

Komponovaný pořad se dotýká ztráty jedinečnosti a přejímání mezinárodních či nadnárodních hodnot, výrobků, vkusu. Vede takový přístup k záhubě či zachování světa - tyto otázky pokládá Jaroslav Dušek, vystupující jako průvodce veškerým děním. Rozmlouvá s řadou odborníků i umělců, ale prostor dostanou i samostatné snímky - ať již je to stylizovaný příběh Bílá Indiánka, či dokument Zpráva o stavu světa, mapující nedávné protesty proti pražskému zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

EDITH A MARLENE

neděle 11. 2., ČT 2, 20.00

Inscenace Těšínského divadla přibližuje dvě světoznámé zpěvačky, které se setkávají až na divadelních prknech. Nemohly být protikladnější: Edith (Piafová) byla nespoutaná, vášnivá osobnost, Marlene (Dietrichová) naopak zosobňuje chladnou profesionalitu.

NEKONEČNÉ PŘÍBĚHY

pondělí 12. 2., ČT 2, 22.55

I k nám dorazily televizní seriály v zahraničí ironicky zvané "soap-opery", které by se mohly odvíjet do nekonečna - a skutečně se vysílají po celá léta, ne-li desetiletí, dokud trvá divácký zájem. Třídílný dokument, který je jim věnován, se zabývá vývojem, proměnami i konvencemi tohoto mimořádně oblíbeného útvaru. A rozprav o něm se účastní i scenáristé a herci. Někteří, zpytujíce svědomí, diváky varují: pokud se často díváte, nedivte se, že zblbnete.

JAN JAROŠ

televizeKurzy měn
25,290
20,530
28,530
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře