nahoru

Výstava

8. února 2001 • 00:00

OCCURSUS

Moravská galerie Brno, Pražákův palác, do 4. února

Poslední šance vidět umělecká díla, která zakoupila do své sbírky Česká pojišťovna. Je to kolekce dobře poskládaná, vyvážená, nechybějí v ní kupříkladu obrazy Ivana Ouhela, Karla Malicha, Adrieny Šimotové nebo objekty Jiřího Beránka. Není bez zajímavosti, že pražská premiéra téhle výstavy v Mánesu se nepovedla: trvala jenom o něco víc než týden a nikdo ji neviděl. To v Brně se zdržela týdnů šest. Brno si to zaslouží.

PRAHA V DÍLE KARLA POSTLA A JEHO ŽÁKŮ

Muzeum hl. města Prahy, Na poříčí 52, Praha 8, do 25. března

Čerstvá věc! I když obrazy, které představuje, nejsou právě nejnovějšího data, je to příjemná podívaná, vidět Prahu očima Karla Postla (1769-1818), prvotřídního krajináře a potažmo malíře Prahy. Učil na Akademii, takže výstava zahrnuje i jeho žáky: Botha, Šemberu nebo Wolfa. Můžete to všechno brát jednak jako umění, jednak jako dokument o podobě metropole v prvním poločase 19. století.

ERIKA BORNOVÁ, IVANA LOMOVÁ, TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ, LENY AARDSE

Galerie U bílého jednorožce v Klatovech, do 25. března

Také novinka. Po výborné výstavě Portrét 2000 jsou v Klatovech otevřeny hned tři výstavy "pod jednou střechou", z nichž jedna se jmenuje hezky Pod dekou (Bornová, Lomová) a ta druhá Nejisté vyhlídky (Císařovský, také hezký název), ta třetí Prostor a humanita (Aardse, ušlechtilý název)), ale za ještě důležitější než názvy považuji skutečnost, že jsou to expozice kvalitní.

EZIO FRIGERIO

Kaple Italského kulturního institutu, Vlašská 34, Praha 1, do 25. února

Do třetice premiéra. Frigerio (nar. 1930) je prvotřídní scénograf mezinárodního formátu: vypravil do světa více než 250 představení na trase Milán, Paříž, Curych, Stockholm, New York, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Tokio. Na výstavě jsou malé modely (např. Veliká magie, Figarova svatba, Lohengrin, Fidelio), fotografie, skici, dekorace a jiné důkazy, jak to vypadá, když někoho políbí Múza.

Frigeriovy scény jsou - prostě krásné Frigeriovy scény jsou - prostě krásné Frigeriovy scény jsou - prostě krásné Frigeriovy scény jsou - prostě krásné

PETR VOLF

výstavaKurzy měn
25,330
20,540
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře