nahoru

Cestovatelské minimum

8. února 2001 • 00:00

Na cestě k EverestuVstupní bránou do nejnavštěvovanější části Himálaje je Káthmándú, starobylé město s jedinečnou atmosférou, množstvím hinduistických a buddhistických chrámů a památek. Turistům je zde k dispozici mnoho hotelů nejrůznějších cenových kategorií (nejlevnější se slušným standardem stojí tři až pět USD za osobu a noc).

Do Káthmándú je nejpohodlnější letět s Austria Airlines z Vídně. Nevýhodou je, že letenky jsou vyprodány i mnoho měsíců předem. V takovém případě je možné cestovat s bangladéšskou společností Bíman z Frankfurtu do Dháky a Káthmándú. Cena zpáteční letenky (zhruba 25 000,- Kč) je o něco nižší než s Austria Airlines. Letenky i další služby spojené s individuálním pobytem v Nepálu zajišťují některé české cestovní kanceláře.

Nepálské vízum na měsíční pobyt stojí 30 USD a je vydáváno při příletu na letišti. Trekingový permit na nejběžnější treky asi za 15 USD lze obdržet v Káthmándú. Autobusy i taxíky jsou v Nepálu levné. Treking permit i autobusové jízdenky je lépe si nechat zařídit v některé z cestovních kanceláří nepálské metropole a ušetřený čas věnovat prohlídce města.

Ceny ubytování na trecích se pohybují kolem dvou USD. (V alpských horských chatách min. 10 USD.) Denní stravu lze opatřit přibližně za 10 USD. Převážně jsou podávána jídla z rýže, brambor, těstovin, několik druhů polévek. Konzumaci neupravené vody z místních zdrojů je lépe se vyhnout nebo používat tablety na úpravu vody. Horký čaj, coca-cola i pivo se dají zakoupit téměř všude, i když ceny v odlehlejších místech jsou vyšší (0,7 l piva jeden až čtyři USD).Kurzy měn
25,290
20,510
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře