nahoru

Jágrův blafák

8. února 2001 • 00:00

"Nevím, jak je možné, že na rádobyčlánky Jaromíra Jágra nejsou žádné reakce. Něco tak pitomého v časopisu tohoto ražení bych viděla jen jako podivný úlet stranou," napsala Jana Niklová z Chomutova. Během týdnů, po které Blafák Jaromíra Jágra vychází, se v redakci opravdu navršila docela slušná hromada ohlasů. Většinu z nich lze rozdělit do dvou skupin - na hlasy kritické, nicméně slušné a na hlasy plné netolerance, hloupého elitářství a nadutosti. Posuďte sami.

Fandové hokeje a Jaromíra Jágra jsou zklamáni     - Foto SPECTRUM PICTURES/REUTERSOpravdu jsem se snažil přistupovat k ohlášenému sloupku nepředpojatě. Po přečtení jsem však došel k této otázce: když jsme se díky Zelenému Raoulovi dozvěděli, že se Jaromír Jágr naučil číst, nebylo by pro časopis Vašeho formátu lepší počkat si, až se naučí také psát?

DAVID NEČIL, Kardašova Řečice


Z obálky MF Dnes na mě kouká Ransdorf a já pln hnusu rozpečetím obálku s Reflexem, a ejhle - on Jaromír Jágr. Jsem nesmírně rád, že tento myslitel nám bude týden co týden sdělovat, zdali spí v letadle, nebo ho něco bolí, či jak ho rozčiluje kšeftování s jeho fotografií vlastnoručně podepsanou Mistrem. Mám pro Vás další hit - co takhle Berger nebo Koller a vůbec, sportovní rubrika dosud chyběla, tak jen houšť a větší kapky.

M. BAYER, Praha


Při pomyšlení, že mi "Hokejka" prostřednictvím Vašeho týdeníku bude obnažovat své myšlenkové pochody, mě jímá děsík běsík. Vím, že ten sloupeček nemusím číst, zajisté, ale zaslouží si to Reflex, Vy a koneckonců i já?

MARTIN SVITÁK


Sloupky Jaromíra Jágra postrádají snad úplně všechno - aktuálnost, zajímavost, vtipnost i styl. Jediné, co je možné se z těchto článků dozvědět, je, že pan Jágr mnoho létá a nerad se pere. Ostatně co jiného může pan Jágr popisovat (nemyslím to v negativním duchu). Musím upozornit na skutečnost, že jsem velký fanda hokeje a Jaromíra Jágra si vážím coby špičkového sportovce. Ale jeho články bohužel nejsou to pravé ořechové (nelze v ničem srovnávat se sloupky pana Knížáka) a patří do jiného časopisu (zatím jsem nepřišel na to, do kterého).

Ing. PETR SOUKENKA


Nic proti tomu člověku nemám, ve svém oboru dosáhl obdivuhodného úspěchu, dělá ve světě čest naší zemi a jistě je to milý mladý muž. Ovšem co se týče jeho pisatelství, nejsem si jista, zda by nebylo lépe, kdyby zůstal u toho, čemu rozumí, tedy u hokeje. Nedokáži si bohužel představit, že by Jaromír Jágr mohl čtenářům Reflexu přinést nějaké zvláště podnětné myšlenky či postřehy, když jeho svět je tak úzce omezen (to nemyslím negativně). Mohu se samozřejmě mýlit, ale první publikované texty mne bohužel utvrdily v původním přesvědčení.

VERONIKA VOKÁLKOVÁ, České Budějovice


Je to z Vaší strany nějaký sociologický experiment, jak dlouho lidi vydrží sledovat někoho, kdo píše o ničem, a hlavně už vůbec ne vtipně, nebo to má jiný důvod? Ten sloupek je fakt otřesný.

MICHAL POPELÁŘ, Praha


To už tam můžete dát sloupek Vaříme s fantazií nebo Pleteme pro své nejdražší nebo Máte doma pejska? Tento nic neříkající sloupek si sice přečtu, jestli je tam nějaká "Jágrmoudrost", ale není. Jaromír Jágr mi nikdy nevadil, ale jestli má chřipku a že se při "rozbruslení srazil s Kaeenou", mi určitě nic nedá. Pan Jágr má jiné životní hodnoty než já a také si myslím, že jeho článek dost lidí popudí, viz "nováčkovské večeře".

NINA FIŠEROVÁ, Praha


No to je gól. Kolik Vám za ta svoje "moudra" zaplatil? Vzkažte prosím panu Jágrovi, ať si to posílá radši do Bravíčka.

DAVID DOSTÁL


Vždy jsem považoval Jaromíra Jágra za jednoduchého člověka a jeho výtvor, který jste poprvé uvedli v posledním čísle, mě v tom jen utvrdil. Co však nechápu, je, proč zrovna Reflex uveřejnil něco takového. Nebudu zde rozebírat obsah onoho výtvoru, za tu práci mi to opravdu nestojí, ale jsem si jist, že i reklama by byla snesitelnější. Nechápu, co Vás donutilo publikovat Jágrův blafák, a patrně se to od Vás ani nedozvím, ale považuji za nutné sdělit Vám své zklamání.

PETR MAŠÍN, Praha


Už velmi dlouho jsem nečetla (notabene v tak úctyhodné tiskovině, jako je Reflex) slabomyslnější články než výplody pana Jágra - Blafák či jeho autobiografie Jak se vidí. Obojí se ukázalo býti snůškou rádobysvětových blábolů a samochval. Úvod Jak se vidí důvěrně připomíná Hurvínkovu slohovou práci o škole (citace z Hurvajze Prázdniny jsou, když není škola. Když však je škola, nejsou prázdniny.), zbytek článku zaplňují ultraprimitivní úvahy na bázi veřejnosti těžko pochopitelného hokejového vtipu (Copak je něco směšného na smutném, leč běžném konstatování FUCK OFF?) a vlastní stupidní reklamě š la trampoty slavných. Sloupek Blafák je nejvýše trapným líčením jeho sebeobětování.

Vážený pane Jágre, věnujte se raději sběru kanadských bodů, to Vám jde rozhodně lépe než nějaké článkopsaní. Kazíte si u čtenářů i hokejových fanoušků reputaci!

DANIELA DITTRICHOVÁ


Je až s podivem, jak může třicet, maximálně čtyřicet řádků rozladit čtenáře až stostránkového časopisu. Jako by bylo tak obtížné přeskočit jeden malý, byť třeba iritující článeček a nechat ho těm, které zajímá.

Reflex jistě je kulturně společenský časopis a sport nepochybně je součástí onoho společenského rozměru. Troufám si tvrdit, že dílem plnohodnotným. Odpovídám proto čtenáři, který jako vrchol absurdity navrhuje zřízení sportovní rubriky v Reflexu - proč ne.

Myslím, že bychom se měli ubránit kulturnímu elitářství š la Katovna, jež nahlíží na lidi, které baví fotbal nebo hokej - či dokonce chodí na stadión! -, jako na primitivy. Na samotné sportovce pak takřka výhradně jako na "gumy".

Někdy by neškodilo trochu více snášenlivosti a trochu méně namyšlenosti.

DAN HRUBÝKurzy měn
25,300
20,480
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře