nahoru

Jágrův blafák

8. února 2001 • 00:00

Jaromír JágrKdyž jsem minulý týden psal o utkání Hvězd, netušil jsem, že se do Denveru nakonec nepodívám. V posledním zápase doma jsem se totiž zranil a musel se omluvit. Píši tyto řádky ještě před samotným zápasem a nechci mluvit o tom, co mi vlastně je. To je v NHL celkem obvyklé. Když se totiž soupeř dozví, že máte například problémy udržet v ruce hokejku, můžete vzít jed na to, že vás do ní při zápase nejméně desetkrát praští.

Stalo se to tak, že jsem dostal u mantinelu puk a snažil se rozehrát. Vůbec jsem si nevšiml hromotluka Fedorenka, jak se na mě řítí, a když mě trefil, normálně jsem se rozplácnul na mantinelu. Ještě jsem se udeřil hlavou do plexiskla a měl jsem slabý otřes mozku. V momentě, kdy jsem padal na zem, vystartoval na Fedorenka Kevin Stevens a z naší střídačky ještě náš největší "zabiják" - Oliwa. Rozpoutala se pořádná bitka a Fedorenko odjel s tržnou ránou do šaten, ale já jsem o sobě moc nevěděl. Ještě jsem dohrál druhou třetinu, ale v té závěrečné už jsem nenastoupil.

Hned druhý den mi volá Kip Miller. "Tak se tady měj hezky, šoupli mě na farmu," povídá. Měl jsem po náladě. S Kipem nám to na ledě šlo, zvláště dříve, ale chodili jsme spolu občas taky do baru a jako společník byl rovněž skvělý. Bylo mi to líto. "A to ještě nevíš, že Barnaby je už v Tampě," dodal Kip. Nevěřil jsem vlastním uším. Nečekal jsem to tak brzy. Věděl jsem, že Barny je nespokojen a že chce hlavně hrát, ale myslel jsem si, že ještě dostane šanci. Šanci dostal, ale v Tampě. Byl to dobrý kluk, který mi mnohokrát přišel na pomoc, když mě někdo řezal. Ale v Pittsburghu už v poslední době chodil na led jen sporadicky a sám požádal o výměnu do jiného mužstva. "Líbí se mi tady, chtěl bych tu zůstat, ale zároveň chci hrát. Proto bych byl rád, kdybyste mě někam vyměnili. Bude to pro mě lepší," řekl Barny vedení a klub mu teď vyhověl.

Jinak u mě byl doma Ivan Hlinka s Františkem Černíkem. Ptali se mě závazně, zdali chci hrát na olympijských hrách. A já jsem jim závazně řekl, že chci. Vlastně už jsem o tom mluvil s Augustou na začátku soutěže. Pro mě je reprezentovat velkou ctí. Uvědomil jsem si jednu věc, která mě pobavila. Pokud nastoupíme ke svému prvnímu zápasu 14. února, bude to pro mě zvlášť výjimečné. Tento den mi totiž bude, bohužel, přesně třicet let.

podpisKurzy měn
25,280
20,510
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře