nahoru

Co si myslí čtenáři

VĚRA CHALOUPKOVÁ 20. října 2005 • 18:45

Minulý týden jsme na této stránce přinesli rozhovor s Miloslavem Doubravou o sociálních návycích českých střadatelů.

Pan Doubrava se nám snaží namluvit, že nejsme ochotni dlouhodobě spořit. Potíž je v tom, že co živá paměť sahá, není k dispozici generace se zkušeností, že by jí tyto „dlouhé peníze“ něco přinesly. Předválečné úspory požrala válka, poválečné komunistický režim, pokusy s důchodovým připojištěním z roku 1968 také a úspory devadesátých let zmizely díky zlodějům typu Viktora Koženého (neboť ať už zákon říkal cokoliv, člověk, co sáhne na peníze svých klientů, je zloděj).
Banky po období státního socialismu zprivatizované zahraničními firmami taktéž zatím peníze svých klientů požírají, namísto aby jim vytvářely zisk. To, že úročí peníze 0,10 procenta, ale půjčku nabízejí za 15 procent, není nic jiného než lichva.
Jestliže i instituce typu AIG, jak se v současnosti dovídáme, dokáží sednout na lep Koženému a za cenu porušení svých vnitřních předpisů nacpat mu peníze svých investorů, jakou záruku může dát pan Doubrava, že něco podobného nezkusí jeho společnost? Bude ručit svým osobním majetkem?
Souhlasím pouze s tím, že se má člověk snažit zabezpečit finančně pro případ nemoci nebo stáří, ale neradím sedat na lep „finančním poradcům“ všeho druhu. Bohužel stále platí, že kdo umí, investuje, kdo neumí, radí. Z cizího krev neteče.

VĚRA CHALOUPKOVÁ


Kurzy měn
25,260
20,450
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře