nahoru

Sólo pro ... Charlie One

MICHAL NANORU 7. října 2005 • 00:30

A jedem

Charlie One, Jan 2, Jan 5 a Dušan Only One právě balí na své první opravdové turné za těch devět let, co se považují za Ohm Square. Tentokrát krom kartáčků a té chlupaté hygienické podložky pod vinyly berou do Evropy i kytary a všechno, co k nim patří. Vybalí to mj. v Londýně, Lisabonu a Liberci. Jejich zpěvačka CHARLIE ONE má navíc pro nejbližší dobu v rukávu několik projektů, které zatím mají být překvapením.

Ty jsi rozená performerka, ale kluci ... Už si nedovedu představit Dušana na pódiu s kytarou na krku.

To bys měl přijít na koncert. Nikdy jsme nebyli živá kapela, oni jsou spíš oběti studia, ale to je na tom právě dobrý. I Dušan si to teď užívá! Máme dvě kytary, dvě backvocalistky a jsme zas kytarová kapela! Je mnohem uspokojivější vyjet s velkou bandou a užít si to než jen s laptopem. To pak není show, že jo.

Taky jsi věřila, že taneční revoluce všechno změní a že nebude násilí a všichni si budou rovnější a svobodnější a alternativnější a pospolitější ...?

Jo, ale nemyslím, že jsem nad tím takhle hluboce přemýšlela, prostě jsem šla s dobou a dělali jsme, co bylo dílem okamžiku - to, o čem mluvíš, v tom určitě bylo obsaženo. Tady. A v Anglii jsem sice minula ty největší dny rave, free parties na pláních, ale ještě na začátku devadesátých let, když jsem začala chodit do klubů, ó jé, to bylo jiný. Skvělý. Ale nemůžeš dělat totéž donekonečna, že jo. Proto máme teď kytary: zpátky ke kořenům. Snažíme se to nějak spojit.

Zpívala jsi odmala? Před zrcadlem s kartáčkem?

Kartáčkem, kartáčem na vlasy, jakýmkoli kartáčem, který jsem našla. A teď, po letech mcingu a improvizace s DJs, už chci zpívat skutečný písničky. V tom je album s Ohms fakt dobrý. Samozřejmě není na 100 procent tak, jak bych ho udělala já, ale je to výsledek kolektivní práce a jsem ráda, že jsme to už konečně dodělali a můžeme se zvednout a hrát. Bylo by i dobrý napsat nový písně a hrát je. A přesně to uděláme, protože turné je před námi.

Stejně nemáte kde s laptopem hrát. Dny velkých klubů jsou sečteny.

Vtip je v tom, že s laptopem můžeš hrát kdekoli. Ale my se snažíme dělat show trochu zábavnější. Proto ty kytary a tak. Hejbeme se.

To se těžko hejbe. S aparátem, nástroji ...

Mi povídej. Takže příští album bude asi akustický. Unplugged - nebudem potřebovat dodávku, jenom nastoupíme do linkovýho autobusu a jedem.

Svíčky, korálky, vlasy na ramena ...

To by už moh‘ bejt pro kluky trochu problém. Ty vlasy. Možná tak po stranách. Leda by nás sponzorovala nějaká parukářská firma.

MICHAL NANORU


Kurzy měn
25,260
20,450
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře