nahoru

Socdem.info aneb Paroubek je bůh

JAN POTŮČEK 23. června 2005 • 12:48

"Ve čtvrtek 2. června se sešli zájemci o redakční práci, a než jsem se stačil vzpamatovat, byl jsem zvolen," popisuje bývalý poslanec za ČSSD a loni odvolaný šéf Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Miloslav Kučera anabazi, jak se stal šéfredaktorem názorového webu Socdem. info. Stránek, o kterých se před brněnským sjezdem sociální demokracie hovořilo jako o platformě podporující ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, tedy levicovější část ČSSD.
Kučera se prý před redakční radou blýskl čtyřbodovou akční koncepcí. A na webu se hned pustil do velebení premiéra Paroubka: "Žádné špidlovské nesrozumitelné mlžení; žádné grossovské kličkování, žádné filozofování o nesmrtelnosti chrousta jiných našich funkcionářů. Předseda vlády říká svoje ano, ano-ne, ne zřetelně a srozumitelně. Je-li k tomu navíc vybaven hodnověrnými argumenty, dokáže bodovat i nad prázdným a falešným topolem."
Ano, panu předsedovi vlády je potřeba se zavděčit. Zvlášť když Kučerův plán s kandidaturou do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nebo do Rady Českého telekomunikačního úřadu (a běda - mluvilo se také o ministerstvu kultury!) nevyšel a pan exposlanec nedávno musel odejít do důchodu. Že by vznikly Fragmenty naruby?

JAN POTŮČEK


Kurzy měn
25,240
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře