nahoru

Jak se má

Petr Volf 3. června 2005 • 12:33

JIŘÍ ŠVESTKA GALERISTA

Na danou otázku odpovídám téměř vždy, že výborně. A to i tehdy, když tomu tak třeba není. Skutečnost, že dokáži vidět i nepříjemné věci pozitivně a snažím se z nich čerpat energii, je prostě moje životní nastavení. Zdědil jsem je asi po své babičce, která i dnes - ve svých 96 letech - má dobrou náladu a rozdává optimismus.

Co vás zaujalo ve vašem oboru?
Mám to štěstí zařizovat pro jednoho významného zahraničního klienta nákup sbírky více než padesáti obrazů starých mistrů. Kolekci prohlížím se specialisty na italskou renesanci či flámskou a nizozemskou malbu 17. století. Z toho opačného časového pólu své profesionální orientace - tedy z oblasti současného umění - sleduji se zaujetím přípravy a realizace obou vzájemně si konkurujících bienále současného umění v Praze. To karlínské již začalo, Veletržní palác se otevře v polovině června. Přestože jsou mamutí přehlídky tohoto typu vždy problematické, bienále mají velkou informační hodnotu a upozorňují i širší veřejnost na to, co se děje v soudobém umění na mezinárodní úrovni. Osobně jsem velmi rád, že všichni mladí umělci, které zastupuji, byli vybráni na jednu či druhou přehlídku.

Máte nějaký mimovýtvarný zážitek?
Je jich řada. Ale vlastně všechny -až na ty ze soukromého života, v němž se každým dnem těším ze svého dvouletého syna Bruna -mají co do činění s výtvarným uměním. Příkladně na konci března jsem byl v Lucerně na oslavě 20. narozenin Einstürzende Neubauten a ještě dnes ten koncert prožívám.

Petr Volf


Kurzy měn
25,240
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře